16 yıllık firar son buldu: İtalyan mafya üyesi, pizza şefi çıktı – Dünya Haberleri

16 yıllık firar son buldu: İtalyan mafya üyesi, pizza şefi çıktı

Interpol, dünyanın en güçlü mafya yapılanmalarından ‘Ndrangheta’nın üyesi’ 63 yaşındaki Greco’nun Saint-Etienne’de tutuklandığını duyurdu.

Greco, Ocak 1991’de işlediği iki cinayet ve Temmuz 1991’deki bir cinayete teşebbüs suçundan müebbet hapis cezasına mahkum edilmişti.

İtalya İçişleri Bakanı Matteo Piantedosi, “Devletin organize suçun her türüne karşı güçlü eylemi kararlılıkla devam edecektir.” dedi.

Euronews Türkçe’de yer alan habere göre Piantedosi, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Kolluk kuvvetlerinin faaliyetleri durmaksızın devam etmekte, İtalya’da ve yurtdışında vatandaşların güvenliğini korumak için her gün sessizce çalışıyor.” şeklinde yazdı.

İtalya'da 30 yıl sonra yakalanan mafya lideri Denaro’nun sığınağı bulundu

İtalya’da 30 yıl sonra yakalanan mafya lideri Denaro’nun sığınağı bulundu

Greco, Ndrangheta’ya karşı Interpol işbirliği projesi ‘I-Can’ sayesinde İtalyan jandarması tarafından sağlanan bilgilerle Fransız polisi tarafından yakalandı.

SAHTE KİMLİKLE PİZZACIDA ÇALIŞIYORDU

İtalyan haber ajansı AGI, Greco’nun, Puglia’dan bir suçlunun kimliği olan Paolo Dimitri adıyla Saint-Etienne’deki bir pizzacıda çalıştığını kaydetti.

Greco’nun yaşadığı Cosenza şehrinin en önemli klanı olan Perna-Pranno’nun bir üyesi olduğu belirtiliyor.

“DEMİR ÇUBUKLARLA DÖVEREK ÖLDÜRDÜLER”

İtalyan jandarması tarafından yapılan açıklamada, “Cosenza’daki klanlar arasında daha fazla özerklik ve itibar isteyen Stefano ve Giuseppe B. kardeşler, 5 Ocak 1991 tarihli pusuda öldü ve bu olaydan Greco’nun sorumlu olduğu düşünülüyor.” denildi.

Açıklamada kurbanların “bir balık deposunda demir çubuklarla öldürüldükleri ve cesetlerinin ortadan kaybolduğu” kaydedildi.

İtalya’nın en çok aranan mafya lideri Matteo Messina Denaro, 30 yıl kaçtıktan sonra geçtiğimiz ay Sicilya’nın Palermo kentinde yakalanmıştı.

(Haber fotoğraf: Interpol)

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri