Merkeziyetsiz borsa (DEX) toplayıcı 1inch Network, donanım cüzdanı sektörüne giren son kripto para birimi platformu oldu.

1inch, 19 Ocak’ta 1inch Network’te çalışan bağımsız bir ekibn geliştirdiği tescilli donanım cüzdanı 1inch Donanım Cüzdanını tanıttı.

1inch Donanım Cüzdanı’nın, maksimum güvenlik sağlamak için doğrudan internet bağlantısı yok, ayrıca herhangi bir kablolu bağlantı gerektirmiyor.

1inch, “Tüm veriler QR kodları kullanılarak veya isteğe bağlı NFC aracılığıyla değiştirilebiliyor,” ifadelerini kullandı ve 1 inch Donanım Cüzdanı’nda herhangi bir düğme bulunmadığına da dikkat çekti.

Donanım cüzdanı, 2,7 inch E-Ink grayscale dokunmatik ekrana sahip bir banka kartı boyutunda geliyor. Su geçirmez kripto cüzdanı, hasara dayanıklı Gorilla Glass 6 yüzey ve paslanmaz çelik çerçeveyle donatıldı. Cihaz, yaklaşık iki haftalık kullanım için tasarlanan Li-Po pil ile kablosuz şarjı destekliyor.

1inch Donanım Cüzdanının belirli özelliklerinden biri de Apple ürün serisinin tasarımını kopyalaması. Cüzdan, iPhone 13 serisiyle eşleşen altıgen, grafit, sierra mavisi, gümüş ve alp yeşili olmak üzere beş renkten oluşuyor.

1inch sözcüsü, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, “Bazı tasarım değişiklikleri ve bunlara karşılık gelen NFT’lerle beraber, pembe ve altın renginde iki sınırlı sürüm olacak,” ifadelerini kullandı.

1inch Donanım Cüzdanının lansmanda öngörülen tasarımları. Kaynak: 1inch Network

Diğer taraftan 1inch, Apple’ın popülaritesinden yararlanmak amacıyla donanım cüzdanını tanıtan tek kripto şirketi değil. Geçen yıl, Fransa merkezli donanım cüzdanı sağlayıcısı Ledger, iPod Classic modelinin yaratıcısı Tony Fadell ile en yeni kripto cüzdanı Ledger Stax’ı geliştirmek için bir işbirliği yaptığını duyurdu.

Bir 1inch sözcüsü, firmanın donanım cüzdanını geliştirmeye 2022’nin başlarında başladığını ve ürünü 2023’ün 4. çeyreğinde piyasaya sürmeyi planladığını paylaştı. Firma ayrıca yakın bir zamanda geliştirme ve güvenlik geliştirmelerine devam etmeyi de planlıyor.

Ayrıca 1inch’teki bir temsilci ise, “Önümüzdeki ay katılımcı programını başlatacağız, böylece herkes cihazı gerçekten kendi başına geliştirme fırsatına sahip olacak,” dedi ve belgelerin veya kaynak kodlarının GitHub’da olacağını da sözlerine ekledi.

1inch’in donanım cüzdanı sektörüne girişi, merkezi kripto para borsalarına (CEX) duyulan güvensizlik devam ederken kişisel gözetim konusunun yükselişinin ortasında geliyor. Ledger ve Trezor gibi büyük donanım cüzdanı sağlayıcıları, Kasım 2022’de FTX’in çöküşü esnasında akış ve satışlarda önemli bir artış kaydetti.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri