İsviçre merkezli kripto para birimi şirketi 21Shares, staking odaklı yeni #ETP ürününü piyasa sürdü. Şirket bu ürünle Proof-of-Stake (PoS) coin’lerine yatırmı kolaylaştırmayı hedefliyor.

18 Ocak’ta şirket, 10 adede kadar PoS kripto para birimini izlemek için tasarlanmış bir kripto staking endeksi olan 21Shares Staking Basket Index ETP’yi piyasaya sürdü. ETP, yerel borsa BX Swiss’te STAKE koduyla hemen işlem görecek.

21Shares’in STAKE ETP’si, BNB (BNB), Cardano (ADA), Cosmos (ATOM), Polkadot (DOT), Solana (SOL) ve Tezos (XTZ) dahil olmak üzere altı dijital varlığı izliyor. Endeks, piyasa değişikliklerini takiben altı ayda bir Mart ve Eylül aylarında yeniden dengelenecek şekilde duyuruldu.

STAKE’in eklenmesiyle 21Shares ve ana şirketi 21.co, dokuz ülkede 12 borsada 47 kripto ETP ürünü sağlıyor olacak. Bu noktada ETP’lerin, doğrudan kripto yatırımına bir alternatif sunarak yatırımcılara kripto yatırım yapmanın güvenli ve emniyetli bir yolunu sunmayı amaçladığını belirtelim.

21.co’da ETP ürün direktörü Arthur Krause, konu hakkında “STAKE, ağın güvenliğine katkıda bulunarak ek getiri sunabilecek pasif bir getiri oluşturmak için ETP’nin varlıklarını kullanarak yatırımcılara değer sağlıyor” dedi.

2019’da 21Shares, 21Shares Tezos Staking ETP’yi (AXTZ) piyasaya sürdü ve Haziran 2021’de 21Shares Solana Staking ETP’yi (ASOL) piyasaya sürdü.

Her iki ürün de ayı piyasasına paralel olarak 2022’de önemli bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, ETP’ler 2023’ün ilk haftalarında iyi performans gösterdi ve yılbaşından bu yana performans AXTZ için yüzde 38 ve ASOL için yüzde 78 arttı.

İlginizi çekebilir: Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den Solana’ya (SOL) destek!

Krause, çöken FTX borsasıyla geniş ölçüde bağlantılı olan Solana gibi varlıkların 21Shares’in ürünleri üzerinde herhangi bir etkisinin olmadığını vurguladı ve şunları belirtti:

“Solana – neredeyse tüm diğer kripto varlıklar gibi – 2022’de önemli fiyat düşüşleri yaşadı, ancak endekse dahil edilmesini engelleyecek temel bir bozulma yaşamadı.”

STAK’in lansmanı, bazı büyük küresel düzenleyicilerin kripto para stakingiyle ilgili endişelerini dile getirmesinin ardından geldi. Eylül 2022’de Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, 2022 ayı piyasasının ortasında kripto lending endüstrisindeki büyük başarısızlıklara atıfta bulunarak kripto staking’in lending’e “çok benzer” göründüğünü savunmuştu. Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ayrıca Eylül 2022’de kripto şirketlerinin staking ve lending hizmetleri sunmasını yasakladı.

Krause, “Açık olmak gerekirse, 21Shares Staking Basket ETP herhangi bir borç verme faaliyetinde bulunmaz,” diye vurguladı. Staking’in, yatırımcıların blockchain işlemlerini doğrulama sürecini desteklemek için varlıkları taahhüt etmesine izin veren kripto-yerel bir strateji olduğunu, borç vermenin ise borç verenlerin ödünç verdikleri varlıkların iade edilememe riski için tazmin edildiği geleneksel bir finansal strateji olduğunu ekledi.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri