Altcoinler veya alternatif kripto para birimleri son yıllarda giderek daha popüler hale geldi. Kripto para piyasası büyümeye devam ederken, birçok yatırımcı altcoin’lerini fiat para birimleri veya diğer kripto para birimleri ile takas etmenin yollarını arıyor. Bunu yapmanın en pratik ve tercih edilen yollarından biri ise bu altcoinleri merkezi borsalara taşımak.

Merkezi borsalar, kripto para birimlerinin alım satımını kolaylaştıran çevrimiçi platformlar olarak karşımıza çıkıyor. Bir şirket veya birey olabilen tek bir varlık tarafından kontrol edildikleri için “merkezi” olarak adlandırılıyor. Bu borsalar tipik olarak çok çeşitli ticaret çiftleri sunar ve yüksek likiditeye sahip durumd, bu da onları kripto para birimlerini hızlı ve kolay bir şekilde satın almak veya satmak isteyen yatırımcılar için çekici birer merkez haline getirmekte.

Her ne kadar merkezi borsalardaki güvenlik o borsaya olan güveniniz ile doğru orantılı olsa d da bu durum merkezi borsaların hızlı ve kolay olması sebebiyle büyük bir çoğunluk tarafından tercih edilme sebebi.

Son olarak zincir üstü verilere bakıldığında ise en büyük 20 Dogecoin (DOGE) balinasının aktif olarak Binance varlıklarını transfer ettiklerini görülüyor.

Öyle ki bu miktar 352 milyon DOGE’ü aşmış durumda.

352 milyonun üzerinde Dogecoin (DOGE) Binance’e taşındı

Binance’e oldukça büyük miktarlarda gerçekleşen DOGE transferleri dikkat çekiyor. Bu büyük işlemler, her biri 1 dolardan az olan 3 DOGE’den daha az sembolik bir ücret karşılığında 57.804.249, 110.976.371 ve 190.840.745 DOGE gibi büyük miktarlarda borsalara aktarılıyor. Bu DOGE transferlerinin itibari paradaki karşılığı toplamda 29,2 milyon dolar.

Bununla birlikte son birkaç gün içinde, piyasadaki en büyük meme token’ı DOGE’un fiyatı düşüşte. Perşembe gününden bu yana 0.0877 dolardan 0.0807 dolar seviyesine düştüğü için yüzde 8’in biraz üzerinde kayıp yaşadı.

Yine de bu transferler, balinaların farklı alımları ve token değişikliklerine gidebilecekleri yönünde yorumlandı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri