Regülatörün BUSD’nin bir menkul kıymet olduğu iddialarını reddetmesinden yalnızca bir gün sonra, Paxos dolar itfası için yaklaşık 684 milyon BUSD yaktı.

BUSD ihtaççısı Paxos, SEC’den aldığı Wells bildiriminin ardından stablecoin basmayı durdurmak zorunda kaldı.

Paxos, BUSD için dolar paritesi itfalarının Şubat 2024’e kadar destekleneceğini dile getirdi. Duruma göre bu süre daha da uzatılabilir. 

Paxos, geri alımları kolaylaştırmak için BUSD’leri yakma yoluna gitti. Böylelikle kullanıcılar, BUSD’nin temelini meydana getiren rezervden varlıklarını geri alabilmek için akıllı sözleşmeye dayalı süreçten faydalanabilecek.

Arkham tarafından sağlanan verilere göre, bir gün önce Paxos 144 milyonluk token yakımı gerçekleştirdi. Bunun ardından on milyonlarca dolar değerinde yeni yakımlar eklendi.

Token yakımlarının ortasında, BUSD’nin toplam tarzı 15.81 milyar dolar seviyesine geriledi. 

Paxos’a gelen yaptırımlar sebebiyle, kripto para piyasaları küçük çaplı bir kriz daha yaşadı. BNB üretiminin durmasının ardından, Binance borsasından da büyük miktarlarda çıkış gerçekleşti. 

Ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ten, son 24 saat içinde 778,5 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti.

Binance sözcüsü, yaptığı açıklamada son 12 saatlik çıkışları son derece iyi idare ettiklerini vurguladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Paxos’a açılan soruşturmayla ilgili olarak konuştu ve fonların güvende olduğuna dair güvence verdi.

Paxos yaptığı açıklamada BUSD’nin bir menkul kıymet olduğu konusunda ABD’li regülatörlerle aynı fikirde olmadığını beyan etti.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri