Aave’nin geliştirici ekibi, GHO adlı yeni stablecoin’in bir Ethereum testnet’i olan Goerli üzerinde başlatıldığını açıkladı.

Yapılan duyuruya göre, GHO stablecoin’ini denemek isteyen kullanıcılar, GitHub’daki kod tabanına erişeblir. Stablecoin’in testnet üzerinde başlatılması, varlığın Ethereum mainnet’inde piyasaya sürülme sürecinin bir parçası.

Protokolü denetleyen topluluk olan Aave DAO, ilerleyen günlerde GHO’nun resmi lanmanı içi oy kullanacak. Oylamanın tarihi henüz netlik kazanmadı.

ABD dolarına sabitlenen bir stablecoin olan GHO, aşırı teminatlandırılmoi bir varlık olduğu için MakerDAO’nun DAI stablecoin’ine benzer olacak. Bu, GHO basmak isteyen kullanıcıların, GHO değerini aşan miktarlarda teminat vermeleri gerektiğini anlamını taşır.

GHO için teminat varlıklarının da getiri sağlayacağı ifade edildi. Ek olarak Aave DAO, stablecoin kredisi sağlayanlar için faiz ödemelri alacak. Geri ödenen tüm faizlar Aave DAO hazinesine gidecek.

Aave DAO, GHO stablecoin’i için yardımcı ayarlarını da kontrol etmekten sorumlu olacak. Yardımcı diye adlandırılan kişiler, GHO stablecoin’lerini basma ve yakma yetkisine sahip kişilerdir. Aave geliştiricileri, Ethereum v3 havuzunun ilk yardımcı olmasını tavsiye etti. 

GHO, DeFi protokolleri arasında ortaya çıkan stablecoin’lerin sonuncusu olacak. Birçok kripto para projesi, kendi stablecoin’ini piyasaya sürmek için çalışmalara başlamış durumda. Son olarak Curve Finance’in de kendi stablecoin’ini piyasaya sürmek istediği ifade edildi.

Terra ekosisteminin yaşamış olduğu çöküş, kullanıcıların stablecoin’lere olan güvenini azaltmış olsa da, yeni stablecoin haberleri gelmeye devam ediyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri