Kripto para dünyasında heyecanlı günler yaşanmaya devam ediyor. Bir taraftan çöküşü ile yatırımcılarını ve temaslı şirketleri kriz altına sokan Silicon Valley Bank’ın gelişmeleri gelmeye devam ederken, diğer taraftan sektörün gözü ABD’nin enflasyon verilerinin üzerindeydi.

ABD enflasyon verisi yüzde 6 ile beklentiler yönünde geldi. Bu beklentilerin yönünde açıklanan veri, hem piyasa hem de yatırımcıları umutlandırıken, Bitcoin’i de oldukça pozitif etkiledi. Öyle ki ABD enflasyon verisinin açıklanması ile birlikte Bitcoin 26.000 doların üzerini gördü.

ABD enflasyon verisi açıklandı, BTC 26.000 doları aştı

Kripto para dünyasının son dönemdeki finansal hassasiyeti, resmi açıklamalar ile birlikte çok daha hassas bir noktaya evrilmiş durumda. Doğal olarak bu durum birçok şirketin aktif bir şekilde verileri takip etmesine neden oluyor. Bu nedenle kullanıcılar, Bitcoin’in de (BTC) fiyatını bu yönde etkiliyor.

Bitcoin 2022’de uzun bir süre kaldığı 16.000 dolarlık hapisanesinden çıkalı 3 oldu. Ancak BTC hapsinden sıkılmış olacak ki son açıklanan enflasyon verisi ile birlikte yeniden 26.000 doların üzerini gördü.

chat sohbet net Antalya tente