Amerika Birleşik Devletleri’nin soğuk hava dalgası ile mücadelesi bitmiyor. Aşırı soğuklar ve kar fırtınaları ülkenin özellikle de orta ve doğu kısmını esir almış durumda.

ABD’de 12 Ocak’tan bu yana Mississippi, New York, Oregon, Pensilvanya gibi 9 farklı eyaletten en az 40 kişi hava şartları nedeniyle hayatını kaybetti.

ABDde dondurucu soğuklar 40 can aldı

Aşırı soğuklarının etkisiyle oluşan buzlanma, elektrik kesintilerine de neden oldu. Oregon eyaletindeki 85 binden fazla ev ve işyerine saatlerce elektrik verilemedi.

New Jersey’de ise önce aşırı yağış nedeniyle her yer suyla doldu, ardından sıcaklıkların düşmesi ile yerler tamamen buz tuttu. Su baskınları ve hava koşulları bölge halkını zorluyor.

ABDde dondurucu soğuklar 40 can aldı

Aşırı soğukların etkili olduğu eyaletlerde buzlu yollar, devrilmiş ağaçlar ve kopan elektrik hatları, ulaşımı oldukça tehlikeli bir hale getirdi. Eyaletlerde çok sayıda kaza meydana geldi.

Farklı eyaletlerdeki bazı otobanlar, havaalanları, hava koşulları nedeniyle süresiz bir şekilde kapatıldı. Ülkede ulaşım çok büyük oranda aksadı. Portland eyaletinde okullar tatil edildi.

ABDde dondurucu soğuklar 40 can aldı

Uzmanlar, ABD’nin orta ve doğu kısımlarını “yeniden etkili olacak aşırı soğuklar ve kar fırtınaları için” uyardı. Yeni soğuk hava dalgası nedeniyle artabilecek kaza ve yaralanmalara dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri