ABD Ticaret Bakanlığı, Aralık 2023’e ilişkin perakende satış verilerini açıkladı.

Buna göre, perakende satışlar, geçen yıl aralıkta bir önceki aya kıyasla yüzde 0,6 artarak 709,9 milyar dolar oldu. Piyasa beklentisi, perakende satışların bu dönemde aylık yüzde 0,4 artacağı yönündeydi.

ABD’de “tatil sezonu” olarak adlandırılan ve kasım ile aralık aylarını kapsayan dönemin güçlü bir şekilde tamamlandığına işaret eden perakende satış verisi, kasımda da yüzde 0,3 artmıştı.

Ülkede perakende satışlar, aralıkta yıllık bazda ise yüzde 5,6 arttı. Perakende satışlar kasımda yıllık bazda yüzde 4 artış göstermişti.

Söz konusu dönemde, mağaza dışı perakendecilerde, çeşitli mağaza perakendecilerinde, yapı malzemeleri ve bahçe ekipmanlarının satıldığı mağazalarda, spor malzemeleri, hobi, müzik aleti ve kitaplar ile yiyecek ve içecek sunulan mağazalarda satışlar arttı.

Aynı dönemde benzin istasyonlarında, mobilya ve elektronik ürünlerinin satıldığı mağazalar ile sağlık ve kişisel bakım ürünlerinin satıldığı mağazalardaki satışlarda azalış yaşanması dikkati çekti.

Bir cevap yazın

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri