ABD'den Çin'e 'casus balon' mesajı

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD hava sahasında düşürülen gözetleme balonunun ardından Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Dış İlişkiler Komisyonu Ofisi Direktörü Wang Yi ile Almanya’da gerçekleştirilen 59. Münih Güvenlik Konferansı dolayısıyla bir araya geldi. Gözetleme balonunun düşürülmesi sonrası iki ülke arasındaki ilk üst düzey görüşme gerçekleşti. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından açıklama yapan Blinken, “Çin’in, egemenliğimizi ve uluslararası hukuku ihlal ederek gözetleme balonu göndermesinin kabul edilemez olduğunu ve bu durumun bir daha tekrarlanmaması gerektiğini karşı tarafa açıkça ifade ettim” dedi.

Bir araç dolusu kardeşlik: Server Beşirli

Bir araç dolusu kardeşlik: Server Beşirli

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price tarafından yapılan yazılı açıklamada da Wang ve Blinken görüşmesine dair detaylar paylaşıldı. Price, Blinken’ın, Çin’e Rusya-Ukrayna Savaşı’nda Rusya’ya maddi destek sağladığı ve yaptırım uygulamadığı gerekçesiyle uyarılarda bulunduğunu belirtti. Açıklamada, ABD’nin uzun süredir devam eden “tek Çin” politikasında herhangi bir değişiklik olmadığı ve Tayvan Boğazı’nda barış ve istikrarın korunmasının önemi yinelendi. Blinken, ABD Başkanı Joe Biden’ın Çin ile çatışmaya girmek istemediğini ve yeni bir soğuk savaş başlatılmasına da taraf olmadıklarını vurguladı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri