Blockchain Association’ın baş hukuk görevlisi Jake Chervinsky, Amerika Birleşik Devletleri mahkemesinin özel blokzincirlerindeki dijital varlıkların menkul kıymet olduğuna ilişkin iddialarının saçma bir iddia olacağını söyledi.  

Jake Chervinsky, NFT’lerin menkul kıymet olarak değerlendirilmesini saçma buluyor

Bilindiği üzere 22 Şubat’ya yapılan dosyalamaya göre, NBA Top Shot Moments NFT’leri, ABD menkul kıymet yasalarının gerekliliklerini karşılaması sebebiyle menkul kıymet olarak kabul edilebileceği belirtildi.  

Blockchain Association tarafından gelen açıklamalar ise özellikle NBA Top Shot Moments NFT’leri için varılan kararın üzerine geldi. 

ABD’li Avukat Jake Chervinsky, federal yargıç Victor Marreo’nun Dapper Labs CEO’su Roham Gharegozlou’nun NBA Top Shot NFT’lerinin menkul kıymet olduğunu iddia eden bir toplu davayı reddetme talebini reddetmesinin ardından birtakım açıklamalarda bulundu. 

Chervinsky, yargıcın şu anda herhangi bir karara varmadığını, ortaya atılan menkul kıymet iddialarının kabul edilme olasılığının son derece düşük olduğunu söyledi ve ekledi: 

“Anlaşmazlıklar bir yana, merkezi veri tabanlarında depolanan tüm değerli dijital varlıkların menkul kıymet olarak değerlendirilmesi saçma olurdu.” 

Bir başka ABD avukatı Jesse Hynes da 22 Şubat tarihli bir Twitter gönderisinde önergeye ağırlık verdi ve davacının, davanın devam etmesi için yalnızca yeterli kanıt savunması gerektiği için görevden alma hareketlerinin nadiren başarılı olduğunu belirtti. 

Ayrıca başka bir ABD avukatı olan James Murphy Dapper Labs’ın NBA Top Shot Moments NFT’yi özel olarak işletilen blokzincirinde yayınladığı iddialarının, mahkemenin görevden alma önergesini reddetme kararının arkasındaki temel bir faktör olduğunu belirtti. 

İlginizi çekebilir: Yeni AB yaptırımları kapsamında Dapper, Rus hesaplarını askıya aldı

Öte yandan Dapper Labs aleyhindeki toplu davalar, ilk olarak Mayıs 2021’de Dapper Labs’ın NFT’leri kayıtsız menkul kıymet olarak sattığını iddia eden davacı Jeeun Friel tarafından açıldı. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri