AB’nin yardım konferansı 16 Mart’ta – Dünyadan Haberler

AB’nin yardım konferansı 16 Mart’ta

AB Komisyonu ve Dönem Başkanı İsveç’in inisiyatifiyle yapılacak konferansın amacı, donörlerin katkılarını koordine etmek ve Türkiye ile Suriye’nin depremden etkilenen bölgelerinde erken toparlanma ve Yardım çalışmalarını desteklemek amacıyla kaynak yaratmak olacak.

AÇIKLAMA İSVEÇ’TEN

AB Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Brüksel’de bulunan İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, Dönem Başkanı olarak yapabileceklerinin en fazlasını yapmak istediklerini belirterek, “Amacımız, Türkiye ve Suriye halkı için daha fazla destek sağlamak ve bu depremin korkunç sonuçlarını hafifletmek için mümkün olduğunca çok şey yapmaya çalışmaktır” dedi. Billström, üst düzeyli konferansa katılımın yüksek olmasını beklediklerini de ifade etti.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Türkiye'ye destek sağlanması için AB'ye çağrıda bulundu

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Türkiye’ye destek sağlanması için AB’ye çağrıda bulundu

GENİŞ KATILIMCI BEKLENTİSİ

AB Komisyonu’nun Genişleme Müzakereleri ve Komşuluktan Sorumlu Üyesi Oliver Varhelyi ve İsveç Uluslararası Kalkınma ve Dış Ticaret Bakanı Johan Forssell’in başkanlık edeceği konferansa katılım oldukça geniş bir yelpazeye yayılacak. Toplantı, AB üyelerinin yanı sıra, komşu ülkelere, BM üyelerine, uluslararası mali kuruluşlara ve ilgili diğer paydaşlara açık olacak. Türkiye’nin de temsil edileceği toplantı Ankara ile yakın işbirliği ve koordinasyon içinde organize ediliyor. Düzenleme hızı AB standartlarının oldukça üstünde olan konferansta toplanacak yardımın önemli bir meblağa ulaşması bekleniyor. Yardımların öncelikle acil ve kısa vadeli ihtiyaçların karşılanmasında kullanılması amaçlanıyor. AB’nin ana hedefi uzun soluklu bir destek sağlanması.

NATO KONTEYNERLERİ YOLDA

NATO’nun Deprem bölgesindeki barınma sorununu hafifletmek amacıyla göndermeye karar verdiği konteynerlerin ilk bölümü İtalya’nın Taranto Limanı’ndan gemiyle yola çıktı. NATO’nun göndermeyi planladığı bin konteynerden altı yüzünü taşıyan geminin önümüzdeki günlerde İskenderun Limanı’na ulaşması bekleniyor. NATO konteynerleri bölgede dört bin kişiye barınma sağlayacak. NATO’nun sivil-asker ortak operasyonel irtibat ve keşif ekibi kamp alanını hazırlıyor, lojistik ve yerel desteği koordine ediyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri