DeFi platformu COTI’nin algoritmik stablecoin’i Djed, başarılı güvenlik denetiminin ardından Cardano ağında yayına girdi. 

Mayıs 2022’de algoritmik stablecoin TerraUSD’nin yaşadığı düşüşten bu yana kripto topluluğu, söz konusu varlık sınıfına karşı bir kötü bir tutum geliştirdi. Algoritmik stablecoin piyasası, Terra ekosisteminin çöküşünün ardından 10 kat geriledi.

Ancak tüm bu yaşananlar, Cardano geliştiricilerinin 31 Ocak’ta aşırı teminatlandırılmış bir stablecoin’i piyasaya sürmesini engellemedi. Cardano ağında piyasaya sürülen ve ABD dolarına endeksli algoritmik stablecoin Djed, teminat olarak SHEN token’ını kullanıyor. 

Yapılan duyuruya göre token, kısa süre önce başarılı bir güvenlik testini tamamladı ve bir yılı aşkın süredir geliştirme aşamasında yer alıyordu. Djed, Cardano blockchain’inde bir DeFi çözümleri geliştiricisi olan Coti’nin bir ürünüdür. 

Yeni Cardano tabanlı stablecoin’in piyasaya sürülmesinden önce, başka bir algoritmik stablecoin’in hayata geçirilmesi fikri, kripto topluluğu arasında tartışmalara neden oldu.

Gelişme, Charles Hoskinson’un ağın özel yapım yan zincirler yoluyla genişleyeceği duyurusunu içeren ve Cardano ağından çıkan bir dizi son güncellemenin en yenilerinden birisidir. 

23 Ocak’ta yaşanan bir anormallik sebebiyle Cardano node’larının %50’sinin bağlantısı kesildi ve node’lar tekrar başlamak zorunda kaldı. Bu, algoritmik stablecoin’in piyasaya sürülmesinden yalnızca bir hafta önceydi. 

Bloomberg, kısa bir süre önce derecelendirme firması Moody’s’in, bir stablecoin puanlama sistemi geliştirdiğini duyurdu. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri