Son dakika haberi! 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in 6’lı masadan kalkmasının ardından gelişmeler yakından takip ediliyor.

Akşener’in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la görüşüp görüşmeyeceği merak ediliyor.

CHP‘den yapılan açıklamaya göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu ve Yavaş’ın Akşener’le görüşmesine onay çıktı.

CHP: KILIÇDAROĞLU’NU GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ İLETECEKLER

CHP’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Sayın Genel Başkanımız, ismi zikredilen iki Büyükşehir Belediye Başkanımızın Sayın Meral Akşener’i İYİ Parti Genel Merkezi dışında ziyaret etme talebine olumlu yaklaşmıştır.

Sayın Genel Başkanımız, kendisi de daha önce belirttiği gibi, Halil İbrahim sofrasının küçülmesini değil, bilakis büyümesini arzulamaktadır. İki Büyükşehir Belediye Başkanımız bu görüşmede “iradelerinin Sayın Genel Başkanımıza bağlı olduğunu, aday olarak da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmek istediklerini” iletecekler ve ittifakın devam etmesini talep edecekler. Meselenin Türkiye olduğu ve Genel Başkanımızın herkesin oyunu alacak, her rengi temsil edecek bir aday olacağı herkesin malumudur.”

İYİ PARTİ: BİZİM TALEBİMİZ OLMADI

Yİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Akşener’in başkanlığında partinin ek binasında Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri ve başdanışmanlarla yapılan toplantı devam ederken gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Zorlu, Akşener’in partisinin dünkü Genel İdare Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Millet İttifakı’nın desteği ve işbirliğiyle seçilmiş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na bir çağrıda bulunduğunu anımsattı.

Akşener, İmamoğlu ve Yavaş'la görüşecek mi? - 1

Bunun ardından özellikle bugün konuyla ilgili kamuoyuna bazı haberler yansıdığını ifade eden Zorlu, şunları kaydetti:

“İlk olarak; şu an Ankara’da bulunduğunu öğrendiğimiz kıymetli belediye başkanlarının, 10 belediye başkanının Sayın Genel Başkanımızı ziyaret edeceği, ardından da birkaç saatlik bir dilim içerisinde Sayın İmamoğlu ve Sayın Yavaş’ın Genel Başkanımızı ziyaretlerinin söz konusu olduğu yönünde kamuoyuna bir bilgi ve haber geçildi. Tabii biz şeffaf sorumluluk anlayışımız gereği her konuda olduğu gibi bu konuda da açık ve netiz. Şunun altını çizmek isterim ki ne bizim böyle bir talebimiz olmuştur ne de kıymetli belediye başkanlarının bizden bir talebi olmuştur. Dolayısıyla şu anda kamuoyunda dolaşan bu bilgilerin hiçbirisi, yani 10 belediye başkanı da dahil olmak üzere, değerli 2 belediye başkanının bu konudaki ziyaretleriyle ilgili bilgiler ve haberler gerçeği yansıtmamaktadır. “

İstişareye önem veren bir siyasi parti olduklarını belirten Zorlu, “Tabii memleketimizi, milletimizi ilgilendiren çok önemli bir konu. Sorumluluğumuzun da gerçekten farkındayız. Genel başkanımız bundan sonra sık sık değerli milletvekillerimizle ve Başkanlık Divanımızla bir araya gelecek. Bugün de yine bu gelişmeler doğrultusunda bir görüş alış verişi yapmaktayız.” dedi.

Zorlu, şu anda toplantı devam ettiği için içeriğine yönelik bir şey söylemeyeceğini ifade etti. Taraflar arasında görüşme olup olmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ’I ÖNERMİŞTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 6’lı masanın 12’nci toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı Cumhurbaşkanı adayı olarak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerini önerdiğini açıkladı.

chat sohbet net Antalya tente