Arizona Eyaleti Senatör’ü Wendy Rogers, Bitcoin’i (BTC) eyalette yasal para birimi yapmak için yasa tasarısı sundu. 

Rogers paylaştığı bir Twitter gönderisinde Goldman Sachs verilerini referans alarak Bitcoin’in dünyanın en iyi performans gösteren varlığı olduğuna dair açıklamalarda bulundu. Bununla birlikte Arizona Senatörü kriptolara ilişkin yasa tasarısı sunduğunu açıkladı. 

Roger’ın önerdiği yasa tasarılarından bir tanesi, Arizona’da BTC’nin yasal para birimi olmasına odaklanıyor. Yasanın yürürlüğe girmesi durumunda, BTC’nin ABD doları ile aynı statüye sahip olması ve eyalette borç ödemesi, kamu ücretleri, vergiler ve aidatlar için kabul edilen bir değişim aracı haline gelmesi bekleniyor. 

Wendy Rogers, 2022’de başarılı olamamıştı 

Arizona Senatörü Wendy Rogers, geçtiğimiz yıl yine benzer bir yasa tasarısı sunmuştu, ancak başarılı olamamıştı. Buna rağmen Rogers, hala Bitcoin’i eyalette benimsetmek için elinden geleni yapmaya devam ediyor. 

Bunun yanı sıra Rogers, kriptoları vergiden muaf bir mülk haline getirmeyi amaçlayan bir yasa tasarısının önerilmesini de destekledi. Bu tasarı da aynı şekilde onaylanırsa, seçmenler 2024’te yabancı para birimlerini ya da ABD dolarını temsil etmeyen token’ların vergilerden muaf tutulmasını isteyip istemediklerine karar verebilecekler.

İlginizi çekebilir: ABD Senatörü Ted Cruz, kriptolar için savaşıyor!

Bitcoin’in yasal temellerini ilk El Salvador attı 

Pek çok ülkenin hayali olan, Bitcoin‘i yasal para birimi olarak kabul etme ilk El Salvador’da gerçek oldu. 7 Eylül 2021 yılında Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador, yılın ilk yarısında turizm sektöründe büyük bir artışa şahitlik etti. 2012’in ilk yarısında El Salvador‘u, 1,1 milyon turist ziyaret etti.

22 Ocak’ta ise Brezilya ve Arjantin, Brezilya reali ve Arjantin pezosuna paralel ortak bir para birimi oluşturma hazırlık planlarını duyurdu. Buna yanıt olarak Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin‘e geçmenin her iki ülke için de doğru hamle olacağının altını çizdi.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri