Cathie Wood’un yatırım yönetimi şirketi ARK Invest, bu yıl Coinbase hisselerinin bir kısmını satarak Coinbase stoğundan kâr elde etmek için harekete geçti.

ARK Invest, Coinbase hisselerinin bir kısmını sattı

Cointelegraph tarafından tespit edilen bir yatırımcı bildirimine göre ARK, 21 Mart’ta ARK Fintech Innovation borsa yatırım fonundan (ARKF) 160.887 Coinbase hissesini 13,5 milyon dolara sattı.

ARK, üç ay süren Coinbase hisse alımlarının ardından bu yıl ilk defa satış işlemi gerçekleştirdi. Satılan miktar ise ARK tarafından mart ayında şimdiye kadar satın alınan tüm Coinbase hisselerinin yüzde 23’ünü ve firma tarafından bu yıl şimdiye kadar satın alınan tüm Coinbase hisselerinin yaklaşık yüzde 9’unu oluşturuyor.

Satışın ardından ARK, 2023 yılında satın alınan yaklaşık 1,6 milyon Coinbase hissesini elinde bulundurmaya devam ediyor. Şirket hisselerinin değeri ise haberin kaleme alındığı andan itibaren 132 milyon dolardan fazla olarak kayıtlara geçti.

Bununla birlikte Ark Invest’in son satış işlemi, COIN olarak işlem gören Coinbase hisselerinin fiyatında önemli bir artış görüldüğü ve hisselerin bu hafta, son ayların en yüksek seviyelerine ulaştığı bir dönemde gerçekleşti.

TradingView’dan alınan verilere göre, geçtiğimiz gün COIN hisseleri 83,99 dolardan kapanarak Eylül 2022’den bu yana ilk kez bu fiyat seviyesine ulaştı. Hisse senedi, yıl başından bu yana yüzde 130’dan fazla değer kazandı, ancak son bir yıllık görünümüne bakıldığında hala yüzde 54 düşüşte.

Coinbase (COIN) hisse senedi bir yıllık fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Coinbase hisse senedi fiyatının yukarı yönlü hareketi, Bitcoin’in (BTC) devam eden küresel bankacılık krizinin ortasında birkaç ayın en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla birlikte kripto para piyasasındaki daha olumlu bir eğilimle uyumlu bir hale gelmiş durumda. 22 Mart itibarıyla da Bitcoin, FTX gibi krizlerin tetiklediği fiyat düşüşlerini geride bırakarak 28.000 doların üzerine çıktı ve son 9 ayın en yüksek seviyelerine ulaştı.

İlginizi çekebilir: Cathie Wood: “Bitcoin, bankacılık krizini fırsat bilecek”

Bilindiği üzere Ark Invest, kısa süre önce şimdiye kadarki en büyük Cooinbase hisse senedi alımını gerçekleştirdi. ARKK olarak bilinen ARK Innovation, borsa yatırım fonu için 17,5 milyon dolar değerinde 301.437 Coinbase hissesi satın aldı. Buna ek olarak ARK, bununla da yetinmedi ve ARKW olarak adlandırılan ARK Yeni Nesil İnternet ETF’si için 3 milyon dolar değerinde de 52.525 Coinbase hissesi satın aldı. Şirketin, tüm satın alma işlemi sırasında hisse senedi grubu yaklaşık 20,5 milyon dolar değerindeyken, şu anki mevcut değeri yaklaşık 30 milyon dolar.

chat sohbet net Antalya tente