Avukat John Deaton, Ripple‘ın XRP kullanarak daha düşük ücretler sunmak için bankalara gitmesi gerektiğini söylüyor. Ünlü avukat John Deaton, Ripple blokzincirinin bankalara veya finansal kuruluşlara, blokzincir teknolojisini kullanarak, uluslararası para transferleri için aldıkları ücretleri önemli ölçüde azaltma teklifiyle yaklaşmasını önerdi. 

Kısa süre önce çıkan raporlar, Ripple ağının dört saniyede yaklaşık 1 milyar doları yalnızca 0,01 dolarlık bir işlem ücretiyle işlediğini gösteriyordu. Deaton’un önerisi de bu raporun arkasından geldi. 

Kripto avukatı John Deaton, Ripple’dan MoneyGram ve Western Union gibi para aktarıcılarına şu sözleri kullanarak yaklaşmasını istedi:

“İnsanların uluslararası para göndermesi için yüzde 9 ile yüzde 15 arasında ücret aldığınızı biliyorum. Biz bunu bir kuruştan daha ucuza yapabiliriz. Teknolojimizi kullanın ve alışkın olduğunuz yüksek ücretlerden kurtulun.”

John Deaton, Ripple’ın daha düşük transfer ücretleri sunmasını bekliyor

Avukat John Deaton, Ripple’ın eski ödeme sistemini daha ucuz hale getirerek devrim yaratmak için çalışırken; kullanıcılar, yatırımcılar, geliştiriciler ve küçük işletmelerden oluşan XRP ekosisteminin başarısında oldukça etkili olduğunu belirtti. Bununla birlikte, yeni ödeme teknolojilerinin geleneksel ödeme sistemleri tarafından benimsenmesi, düzenleyici belirsizlikleri ve topluluk şüpheciliği de dahil olmak üzere birçok zorlukla birlikte gelebilir. Örneğin, Ripple blokzincir ağı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile uzun zamandır süren bir yasal mücadele içinde. Düzenleyici kurum, Ripple’ın, halka, kayıtsız menkul kıymet satarak milyarlarca dolar kazandığını iddia ediyor.

Özellikle, Ripple’ın token’ı XRP, ödeme sistemlerinde köprü kuran bir para birimi olarak tanımlanabilir. XRP, geleneksel yöntemlerden daha hızlı ve daha ucuz işlemlere izin veriyor. Deaton, Ripple’ın XRP topluluğuna destekleri ve katkıları için teşekkür borçlu olduğunu da sözlerine ekledi.

chat sohbet net Antalya tente