Bitcoin (BTC) logosu, bu hafta sonu Almanya’nın en yüksek binasında boy gösterdi. Berlin’deki yüksek bir TV kulesine yansıtılan Bitcoin logosu, tüm gece gökleri turuncuya boyadı. 

Kaynak: Twitter

Alman Bitcoin savunucuları ise bu görsel şölen karşısında sessiz kalamadı ve sosyal medya hesaplarından duygu ve düşüncelerini ve fotoğraflar paylaştı.  

B logosunun ardındaki Tilo isimli Bitcoin savunucusu, logoyu, Almanya’nın en yüksek binası olan TV kulesine yansıtma fikrinin sebebini ise Cointelegraph’a anlattı. 

“Amacımız yalnızca dikkatleri Bitcoin’e çekmekti. Bunun gibi Gerilla eylemlerinin hayranıyız ve bu tarz şeyler yapmaya devam edeceğiz.” 

Ayrıca Tilo, bu yıl “Best of Blockchain” konferansına ev sahipliği yapacak bir etkinlik ajansının CEO’su. Bitcoin logosunu binaya yansıtma işleminin oldukça basit olduğunu söyleyen Tilo, “Tek ihtiyacınız olan güç istasyonu ve özel bir Bitcoin logosu” ifadelerini kullandı.  

Tilo, 2022 yılının sonlarına doğru da bu girişimi denemişti, ancak kullandığı ışıklar çok zayıftı ve başarılı olamadı. 

Daha önce de Bitcoin logolarına ikonik binalarda rastlamıştık

Bitcoin logosunun Berlin’deki TV Kulesine yansıtılması bir ilk değil. 2021 yılının mayıs ayında, “İtibari para balondur, Bitcoin ise mucize” sloganı, İngiltere Merkez Bankası’na yansıtılmıştı. 

Bununa birlikte Tilo’nun da bu hafta sonu TV kulesine yansıtmış olduğu B logosu ilk değildi. Tilo, daha önce de ünlü Berlin Duvarı’na Bitcoin’in logosunu yansıtmıştı. Buna ek olarak Tilo, aynı şey yapmak isteyen kişilere de ekipman temin etmişti. Ne var ki Tilo, bu tarz reklamların yasak olduğunun altını çizdi ve dikkatli bir şekilde yapılması gerektiğini vurguladı. 

Berlin Duvarı’nda Bitcoin’in logosu. Kaynak: Twitter

Almanya’daki Bitcoin savunucuları için Reddit grubunda ise Bitcoin’in TV Kulesine yansıtılması gündem oldu. Pek çok kripto para savunucusu söz konusu eylemi desteklerken, kimileri de eylemi ışık kirliliği olarak değerlendirdi. 

Peki Bitcoin’de son durum ne? 

2023 yılının başından bu yana Bitcoin fiyatı, kademeli olarak yükselmeye devam ediyor. 1 Ocak tarihinden bu yana ise BTC, neredeyse son üç hafta içerisinde yüzde 41 değer kazandı. Haberin kaleme alındığı andan itibaren ise BTC, 23.000 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Bununla birlikte Bitcoin’in ağ güvenliği de son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Hash oranı veya Bitcoin madencileri tarafından saniyede gerçekleştirilen arama sayısı, kısa süre önce saniyede 300 Exahash’a ulaştı. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri