Futbolun yeni tartışması, kadın futbol liginin golcüsünün kadın olup olmadığı. Gündemdeki isim Gaziantep ALG Spor’un yıldızı Angolalı Patricia Seteco.

Beşiktaş Futbol AŞ Yöneticisi Fırat Fidan, Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’ndeki maçın ardından tartışmayı başlatan açıklamayı yaptı.

Fidan “Kimlik değiştirip erkeği kadın diye oynattılar!” derken, İdari Direktör Hasan Sarıgül, “Oyuncunun davranışlarından şüphelendik. Araştırılması için federasyona başvuracağız” dedi.

ALG cephesi ise iddiaları komik buluyor. Gaziantep ekibi transferin tüm kurallara uygun ve federasyonların izniyle yapıldığını belirtti. Kulüp tartışmalara bir açıklama yaparak yanıt vermeye hazırlanıyor.

Patricia Seteco’nun sosyal medya hesapları ise kafa karıştırıcı. Facebook sayfasındaki cinsiyet bölümünde de erkek seçili olduğu görülüyor. Hasan Sarıgül, Seteco’nun Facebook sayfasında cinsiyet bölümünde de erkek seçeneğinin işaretli olduğunu söyledi.

“TFF’NİN KONUYU ELE ALMASININ BİR GEREKLİLİK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Beşiktaş şu ifadeleri kullandı;

“Bugün basında çıkan Gaziantep ALG Spor Kadın Takımı oyuncusu Patricia Mingas Afonso Seteco ile ilgili haberin kaynağı Kadın Futbol Takımımızın sorumlu yöneticileri değildir. Kulübümüz yetkilileri tarafından bu yönde resmi ya da gayriresmi bir açıklama yapılmamıştır.

Bununla birlikte; Beşiktaş Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Fırat Fidan aynı zamanda Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) Kadınlar Komisyonu üyesi olup, uluslararası seviyede hızla büyüyen kadın futbolundaki aşamaları takip etmektedir. Bu amaçla oyunun organizasyonu, gelişimi ve sağlıklı büyümesi üzerine Avrupa Kulüpler Birliği’yle sürekli temas halindedir.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak, ülkemizde hala amatör statüde olan kadın futbolunun öncelikle yarı profesyonel statüye, ardından tam profesyonelliğe kavuşması için Türkiye Futbol Federasyonu ile fikir alışverişimiz titizlikle devam etmektedir.

Bununla birlikte, kamuoyunun gündemine gelen iddiaların netliğe kavuşturulması ve kadın futbolunda adil rekabet şartlarının gerçek manada sağlandığının teyidi adına Türkiye Futbol Federasyonu’nun konuyu ele almasının bir gereklilik olduğunu vurgulamayı da kulüp olarak bir görev addediyoruz.

Uluslararası standartların sağlanmasıyla bu ve birçok konuda kontrol mekanizmasının sağlanacağına inancımızı belirtiyor, tüm kulüplerimizi ortak çalışmaya davet ediyoruz.”

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri