Biden, ABD'deki Hong Kongluların vize süresini 2 yıl uzattı

ABD Başkanı Joe Biden, çoğu Çin’in baskıcı yönetiminden kaçan ABD’deki Hong Kong sakinlerinin vizelerinin 2 yıl daha uzatılması talimatını verdi. Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, ABD’nin Hong Kong halkının temel hak ve özgürlüklerini desteklediği ve ABD’de bulunan Hong Kongluların vizelerinin bugünden itibaren 2 yıl daha uzatıldığı bildirildi. ABD’deki Hong Kongluları sınır dışı etmekten koruyan programın 5 Şubat 2023’te sona ermesi beklenirken, Biden yönetiminin aldığı kararla birlikte Hong Konglular 26 Ocak 2025’e kadar ABD’de kalmaya devam edebilecek. Beyaz Saray ayrıca, programa başvurabilecek Hong Kong vatandaşlarının sayısının da arttırıldığını bildirdi.

Ulusal Güvenlik Konseyi tarafından yapılan açıklamada ise, “Bu eylem ile Çin’in artan baskısı karşısında Başkan Biden’ın Hong Kong halkına gösterdiği desteği bir kez daha gösteriyoruz” denildi. Biden ise, ABD’nin “Hong Kong’da özgürlüklerinden yoksun bırakılan Hong Kong sakinleri için güvenli bir sığınak sunduğunu” ifade ederek, “ABD, Hong Kong sakinlerinin insan haklarını ve temel özgürlüklerini destekliyor. Çin Halk Cumhuriyeti bu hak ve özgürlükleri yıpratmaya devam etti ve bu nedenle, bazı Hong Kong sakinlerinin sınır dışı edilmesi planının ertelenmesini ve genişletilmesini sağlıyoruz” dedi.

Biden yönetimi ABD’deki Hong Konglular için ilk olarak Ağustos 2021’de sınır dışı etme ertelemesini yayınlamıştı. O tarihte ABD’de bulunan yaklaşık 3 bin 860 Hong Kong vatandaşına ABD’de yaşama ve çalışma hakkı verildiği tahmin ediliyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri