KAYNAKCnnturk.com

İsrail ordusu Gazze’nin güneyinde ve yaklaşık 1,5 milyon yerlerinden edilmiş Filistinlinin sığındığı Refah şehrine kara operasyonu için hazırlık yapıyor.

Uluslararası toplumun karşı çıktığı Refah’a operasyonla ilgili İsrail’e son uyarı ABD Başkanı Joe Biden’dan geldi.

Biden, İsrail Başbakanı Netanyahu’ya Refah’ta bir milyondan fazla insanın güvenliğini sağlamak için inandırıcı bir planı olmadan askeri operasyona başlamaması gerektiğini iletti.

Bidendan Netanyahuya Refah uyarısı

Netanyahu ise konuk olduğu ABD News’te Biden’a üstü kapalı yanıt verdi. “Hiçbir şekilde Refah’a girmemelisiniz diyenler, temel olarak savaşı kaybedin diyorlar.”

İsrail Başbakanı Refah’ta sıkışmış siviller için tahliye planlarını da açıkladı. “Refah’ın kuzeyinde temizlediğimiz alanlar, orada pek çok alan var, ancak bunu yapmak için ayrıntılı bir plan üzerinde çalışıyoruz.”

Netanyahu saldırılar nedeniyle İsrail’e baskının arttığını ama buna dayanmaları gerektiğini söyledi. “Hedef, bahsettiğimiz bu zaferden başka bir şey değil. Bu aynı zamanda artan baskılarla da yüzleşmeyi gerektiriyor ve size gerçeği söylemeliyim; baskılar artıyor.”

Bidendan Netanyahuya Refah uyarısı

İsrail Başbakanı, Gazze’nin geleceğiyle ilgili tartışmalı ifadeler de kullandı. “Gazze’nin içinde kalmamız gerekiyorsa, içeride kalırız” dedi. “Güvenlik kontrolümüz her zaman olacaktır ve eğer Gazze’nin içinde kalmayı gerektiriyorsa, o zaman içeride de kalacak ve herhangi bir yere girişi gerektiriyorsa, İsrail ordusu herhangi bir zamanda herhangi bir yere girebilir. Bunu burada belirtiyorum ve daha sonra da muhafaza edilecek.”

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri