Bild’den dikkat çeken Erdoğan analizi – Dünya Haberleri

Bild'den dikkat çeken Erdoğan analizi

Dünyanın gözü kulağı 24 Şubat 2022’den beri Ukrayna’dan gelen haberlerde.

Avrupa’daki savaş 11 aydır kanlı bir biçimde devam ederken Batı yaptırımlar ile Rusya’yı adeta hizaya getirmeye çalışıyor.

Türkiye ise iki ülkeyle de eşit mesafedeki konumu ile dikkat çekiyor. Bu durumu mercek altına alan Alman Bild gazetesinden dikkat çeken bir analiz geldi.

The Economist'in amacı ne? Kehanet mi, analiz mi, dizayn mı?

The Economist’in amacı ne? Kehanet mi, analiz mi, dizayn mı?

Alman gazete Türkiye’nin attığı adımları ‘Erdoğan, Putin yaptırımlarından böyle yararlanıyor’ başlığı ile okurlarına duyurdu.

Haberde ‘Türkiye, AB’ye giden Rus malları için bir merkez konumunda’ denildi.

Rusya’nın 2022’de Almanya’nın yerini alarak Türkiye’nin en büyük ticaret ortağı olduğu bilgisine yer verilen haberde şu ifade yer aldı;

‘Türkiye Rusya’ya makine ve ekipman satışında Almanya’yı geride bıraktı.’

‘Türkiye birçok yönden durumu kendi lehine çevirmiştir’ denilen haberde Erdoğan’ın izlediği politika ile ilgili ‘Ukrayna savaşının galibi Türkiye’dir’ yorumuna yer verildi.

Haberde bu durumun AB için ‘endişe kaynağı’ olduğunun da altı çizildi.

Bild, Rus vatandaşlarına yönelik uygulanan yaptırımlara dikkat çekti ve ‘Türkiye, AB seyahat kısıtlamaları nedeniyle Ruslar için en önemli tatil destinasyon oldu’ dedi.

Ocak’tan Kasım’a kadar Ruslara 14 bin mülkün satıldığının altını çizen gazete haberinde ‘Rusların Türkiye’de 500 bin dolardan başlayan fiyatlarla Türk vatandaşlığı da dahil olmak üzere gayrimenkul alımları muazzam bir artış gösterdi.’ ifadesine yer verdi.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri