Geçtiğimiz haftalarda Rus kripto borsası Bitzlato’nun ABD Adalet Bakanlığı tarafından el konmasının ardından, Binance de birtakım aksiyonlar almaya başladı. Bazı kullanıcılara göre, Binance borsası, Bitzlato soruşturmasıyla ilgili olarak platformdaki birden fazla hesabı sessizce kapatıyor. 

Bir grup Rus Binance müşterisi ise engellenen hesaplardan ve paralarını borsadan çekememekten şikayetçi. Hesapları kapatılan kullanıcılar, hesapların uyarı yapılmadan engellendiğini belirterek sorunları bildirmek için bir Telegram grup sohbeti oluşturdu. 

Bin’den fazla üyesi olan grup, ABD Adalet Bakanlığı tarafından kripto şirketi Bitzlato‘yu engelleme ve yaptırım eylemi arasında bazı bağlantılar kurdu. 

Telegram grubundaki pek çok üye açık bir şekilde Bitzlato ve Binance hesapları arasındaki gelen ve giden işlemler de dahil olmak üzere Bitzlato’yu kullandıklarını açıkça itiraf etti. Hesapları engellenen bazı kullanıcılar ise Bitzlato’ya karşı uygulanan yaptırımlar hakkında öfkelerini dile getirdi. 

Bir sohbet üyesi, konuya ilişkin “Henüz hiçbir yerde hesabımın engellenmemiş olmasına rağmen, BTC-e ve Wex’te bazılarını kaybettim. Ancak bu yasakların kanun dışı olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

Bir başka kullanıcı ise söz konusu engellemelerin tam saçmalık olduğunu belirtti. Yalnızca suçlamaların kanıtlanmadığının altını çizen kullanıcı, nasıl kara para aklama olayı olarak lanse edildiğini sorguladı. 

Binance’den açıklama gecikmedi 

Bunun üzerine Binance sözcüsü Cointelegraph’a konuştu. Sözcü, yapmış oldukları son yaptırımların Bitzlato ile bağlantılı olduğunu söyledi. Binance temsilcisi, “Geçtiğimiz hafta, uyum ve soruşturma ekibimiz, Bitzlato davasıyla ilgili olarak, Doğu Avrupa ve BDT de dahil olmak üzere çeşitli ülkelerden bazı kullanıcıların hesaplarını askıya aldı” açıklamalarında bulundu. 

Buna ek olarak temsilci, söz konusu askıya almaların bazılarının geçici olduğunu bildirdi.  

“Şu anda kilitli olan hesapların yüzde 90’dan fazlasının kilidi açıldı. Ayrıca, yatırımcıların tüm fonlarının güvende olduğunun altını çizmek isterim.” 

Ticaret hacmi bakımından en büyük kripto borsası Binance, kullanıcılara, Binance hesaplarının neden engellenebileceği ve böyle bir durumda ne yapmaları gerektiği konusunda yayınlamış oldukları makaleye göz atmalarını tavsiye etti. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri