Lider kripto para Bitcoin, Binance’e açılan davanın ardından 27.000 dolar seviyesinin altına geriledi.

ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu, Binance ve şirketin CEO’su Changpeng Zhao’ya ticaret ve türev kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtı.

Bitcoin, açılan davanın ardından hızlı bir tepki verdi ve Bitstamp borsasının verilerine göre 26.543 dolar seviyesine kadar geriledi.

Benzer bir biçimde Binance’in BNB’si de haberin ardından 327 dolardan 314 dolara kadar geriledi.

Kripto paraların birçoğu düşüş eğiliminde yer aldı. CoinGecko’nun verilerine göre, son 24 saat içinde Ether %2,2 gerilerken, ADA %2,4, DOGE %1,6, MATIC %3,8, SOL %4,3 ve DOT ise %2,3 oranında değer kaybetti. 

Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP ise son 24 saat içinde yükselen ender kriptolardan birisi oldu. Varlık, CoinGecko’nun verilerine göre son 24 saatte %3,5 oranında yükseliş kaydetti. ve yazı kaleme alındığı sırada 0.46 dolar üzerinden işlem görüyor.

CZ’den ilk yanıt

Binance CEO’su Changpeng Zhao, açılan davanın ardından Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda bunun bir FUD olduğunu ima etti. 

Şirketten ise henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

Açılan davanın ardından 27.000 dolar seviyesinin altına gerileyen Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada kayıplarını telafi etti ve tekrar 27.000 dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başardı. Lider kripto para, yazı kaleme alındığı sırada 27,247 dolar seviyesinden işlem görüyor.

chat sohbet net Antalya tente