Solo Bitcoin madenciliği, Bitcoin ağındaki işlemlerin bir madencilik havuzu yerine tek bir madenci tarafından bağımsız olarak doğrulanması sürecini ifade eden oldukça basit bir terim. Genelde bireysel madenci olarak da kullanılan bu terim, deyim yerindeyse bir şans oyunu niteliğinde. Öyle ki sistemin yapısı nedeniyle bir Bitcoin bloğu çıkartmak oldukça zor. Bilindiği üzere bir işlem bloğuyla ilişkili bulmacayı ilk çözen madenci, belirli sayıda bitcoin ile ödüllendirilir. Bu süreç, Proof of Work olarak biliniyor.

Bireysel madenciler ise tam bir Bitcoin node’u çalıştırmak zorundadır ve ağdaki tüm işlemleri doğrulamaktan sorumludur. Madenci ayrıca oldukça maliyetli olabilen madencilik donanımını korumak ve güncellemekle de yükümlüdür.

Bir işlem bloğuyla ilişkili bulmacayı çözmenin zorluğu dinamik olarak ayarlanır, böylece ortalama olarak her 10 dakikada bir blok zincirine bir blok eklenir.

Bir madencinin başarılı bir şekilde bir blok madenciliği yapma ve ödülü kazanma şansı çok düşüktür, çünkü bulmacayı çözme olasılığı madencinin ağdaki toplam madencilik gücündeki payıyla ters orantılıdır. Ancak bir madenci başarılı olursa ödül, madencinin bir madencilik havuzuna katılmış olmasından daha yüksektir.

Çünkü ödül, yaptığı işlem kadar değil, bir blok ödülünün tamamını kapsar. Bu yüzden bazı bireysel madenciler, bir şans oyununu göze alarak bireysel madencilik sistemleri çalıştırmaktadır. 

Oldukça nadir başarılı olan bu kişiler, son olarak bir kez daha başarılı oldu ve Solo Miner tarafından ödüllendirildi. 

Bireysel madenci tek başına blok Bitcoin (BTC) ödülünü aldı

Bireysel madencilik operasyonları çoğu zaman oldukça başarısız ve bir o kadar da mantıksız bir işlem olarak görülüyor. Ancak şans bu ya, bazen de madencilerin doğru blok hash’in bulası tutuyor.

Bu olay son olarak Solo Miner’ı CEO’su tarafından bir kez daha açıklandı. CEO Con Kolivas, bloğu çıkarmayı başaran madencinin sadece 10 TH/s (saniyede terahash) işlem gücü olduğunu paylaştı. Bitcoin madencisi, Cuma günü Bitcoin blokzincirine 772.793 bloğunu ekleme yarışını kazandı ve bunun için Bitcoin blok ödülünün yüzde 98’ini aldı. Yüzde 2 ise Solo Miner’ı komisyonu alarak aktarıldı. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri