Birleşik krallık düzenleyicileri, Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), kayıt ettirilmemiş ATM’leri için harekete geçiyor. 

Birleşik Krallık, ülkedeki kayıtsız kripto ATM’lerinin peşinde

Bilindiği üzere İngiltere’nin Leeds kenti, yasadışı olarak kripto ATM’lerine ev sahipliği yapıyor. FCA ve West Yorkshire Polisi ise duruma el attı ve Leeds şehri ve çevresindeki çeşitli sitelere karşı harekete geçti. 

Haber 14 Şubat tarihinde FCA tarafından duyuruldu. FCA, Birleşik Krallık kripto para hizmeti sunan hiçbir kripto ATM operatörünün FCA kaydına sahip olmadığının da altını çizdi. Düzenleyici, ayrıca kripto ATM operatörleri de dahil olmak üzere tüm kripto değişim sağlayıcılarının, FCA’ya kayıtlı olması ve Birleşik Krallık kara para aklama düzenlemelerine uyması gerektiğini vurguladı. 

FCA Başkanı Mark Steward ise konuya ilişkin, “İngiltere’de faaliyet gösteren kayıtsız kripto ATM’leri bunu yasadışı olarak yapıyor” ifadelerine yer verdi. Buna ek olarak Steward, ülkedeki kayıtsız kripto işletmeleri için teker teker yaptırım uygulayacağını söyledi. 

Yönetici ayrıca, kripto varlıkların, şu anda düzenlenmemiş ve yüksek riskli olduğunu ve yatırımcıları kripto yatırımlarında dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyardı. 

 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri