Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) bir kez daha 28.000 dolar bandını aşarak yatırımcılar ve daha geniş kripto para piyasası arasında yenilenmiş bir iyimserlik duygusunu tetikledi. Dijital para birimi, haftalarca süren dalgalı piyasa koşulları ve yatırımcı güvenini artıran birkaç önemli gelişmenin ardından Pazar günü geç saatlerde bu kilometre taşını aştı.

Bitcoin’in fiyatındaki artış, kurumsal benimsemeyi çevreleyen olumlu haberler, artan düzenleyici netlik ve Bitcoin’in daha cazip bir değer deposu haline geldiğine dair artan bir duygu da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlanıyor. Diğer taraftan Bitcoin’in Aralık 2021’deki bir önceki zirvesinden bu yana ilk kez 28.000 dolar eşiğini aştığını da belirtelim.

Piyasa analistleri, Bitcoin’in son dönemdeki yükselişinde kurumsal ilginin önemli bir rol oynadığına inanıyor. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, önde gelen finans kurumları ve teknoloji firmaları da dahil olmak üzere birçok yüksek profilli şirket Bitcoin’i operasyonlarına veya yatırım portföylerine entegre etme planlarını açıkladı. Bu duyurular Bitcoin’in ana akım bir varlık olarak konumunu daha da sağlamlaştırdı ve yeni yatırım dalgasını tetikledi.

Bununla birlikte banka krizi de Bitcoin’in artışında büyük bir ekti sahibi oldu. Tüm bu gelişmelere UBS’nin Credit Suisse’i 2 milyar dolar karşılığında satın alma şartlarını kabul etmesi de eklenince Bitcoin’deki yükseliş durulamaz konuma geldi.

Lider kripto Bitcoin (BTC) yeniden 28.000 dolarda

Lider kripto Bitcoin (BTC) uzun bir süredir 22.000 dolar bandının altına kaldı. Özellikle 2022’nin son çeyreğinde 16.000 dolara deyim yerindeyse hapsolan Bitcoin (BTC) gelişimini 2023’ün ilk gününden göstermeyi başardı.

Ek olarak birçok altcoin’de de Bitcoin’e bağlı yükseliş görüldü.

Genel kripto para piyasa hacmi ise 1.813 trilyon doların üzerinde.

chat sohbet net Antalya tente