Kripto para piyasası 2023’ü oldukça yeşil ve verimli bir yıl girişi olarak yaşıyor. Bunun en büyük sebebi ise şüphesiz Bitcoin’in (BTC) yılın ilk gününden bu yana yükseliş odaklı bir hareket trendi içerisinde olması.

Özellikle düzenleyici tarafından yasakçı bakış açısının giderek azalması ile birlikte yatırımcıların da varlık güveni giderek artmış durumda. Ek olarak düzenleyicilerin genel çerçeve için 2023’ü göstermesi de bu yükseliş trendi için bir diğer gösterge.

Ancak ne yazık ki bu yükselişler sürekli olarak devam etmiyor. 2022’nin son çeyreğinde 16.000 dolar bandına hapsolan BTC, kısa bir süre öncesine kadar 25.000 dolardan alıcıları ile buluşuyordu. Ancak 24 saat içerisinde yüzde 4.5’lik bir düşüş yaşayan lider kripto, ne yazık ki 24.000 doların altını yeniden gördü. Bu düşüş yatırımcıların anlık tepkisine yol açmış olacak ki satışlar artmış durumda. Peki bu düşüşün arkasında sebep ne?

Bitcoin (BTC) 24 saat içerisinde yüzde 4.5 düştü, 24.000 doların altı görüldü

Bitcoin fiyatı, 25.000 dolarlık direnç bölgesinin üzerindeyken son 24 saat içerisinde aşağı yönlü bir kırılma yaşadı. BTC ayıları 25.000 dolar bölgesinin yakınında aktifti. Fiyat yeni bir düşüşe başlamadan önce 25.120 dolarlık bir zirve görüldü.

24.750 ve 24.300 dolar seviyelerinin altında net bir hareket olduğu da net bir şekilde görülüyor. Güncel fiyat, 23.868 dolardan 25.118 dolara yükselen dalganın anlık uzun vadeli bir düzeltme olduğunu gösteriyor. Ayrıca, BTC/USD paritesinin saatlik tablosuna baktığımızda ise 24.300 dolar civarındaki destekle büyük bir yükseliş trendi kırılması olduğu net bir şekilde görülüyor.

Bitcoin fiyatı şu anda 24.00 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında yer alıyor.

Yukarı yönde, ani bir direnç 24.500 dolar seviyesinin hemen altında konumlanıyor. Bir sonraki büyük direnç ise 24.600 dolarlık bölgede. 100 saatlik basit hareketli ortalamaya ise oldukça yakın. 24.600 dolarlık direncin üzerinde net bir hareket, fiyatı 25.000 dolarlık kilit direnç bölgesine aktarabilir.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri