Bitcoin (BTC), 29 Mart’ta 28 bin dolar seviyesine geri döndü ve Bitcoin’in son hareketi, kripto piyasasını son beş günün en yüksek seviyesine taşıdı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin Binance düşüşünü tersine çevirirken BTC likidasyonları artıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler BTC/USD’nin Bitstamp’ta 28.159 dolara ulaştığını gösterdi.

Ani yükseliş, direnci ortadan kaldırmak ve daha yüksek seviyelerin geri dönmesine izin vermek için bir grup short pozisyonun “blown out” olduğu borsaların izniyle geldi.

Analist Skew‘in de belirttiği gibi, bu short’lar Bitcoin’in önceki hareketlerinden kalmıştı ve yaklaşık 1.500 BTC değerindeydi.

“Görünüşe göre önceki sıçrama yoğun bir şekilde kısaltıldı ve bu short’lar patladı,” eşlik eden yorumun bir kısmı belirtildi.

Bitcoin değişim verileri özet grafiği. Kaynak: Skew/ Twitter

Analiz kaynağı Coinglass’a göre, 29 Mart için toplam BTC kısa likidasyonları yazım sırasında yaklaşık 20 milyon dolardı.

Bitcoin likidasyon grafiği. Kaynak: Coinglass

Kaynak Malzeme Göstergelerinin izlenmesi, Binance spot emir defterinde ilave değişiklikler kaydetti.

Amerika Birleşik Devletleri’nden 31 Mart’ta açıklanacak makroekonomik veriler öncesinde, trader’ların aşağı yönün tekrar devreye girmesi halinde potansiyel alım fırsatlarına hazırlandığı görüldü.

“Bu arada fiyat pump’lanıyor. Eğer boğalar 28 bin doları aşmadan önce momentumlarını kaybederse, işler kızışabilir,” yorumunda bulundu.

Bitcoin 30.000 dolardan önce “ciddi likidite talebiyle” karşı karşıya

Böylece BTC fiyat hareketi, en büyük kripto borsası Binance’in ABD’li düzenleyiciler tarafından hedef alındığı haberinin yol açtığı kayıpların izlerini etkili bir şekilde sildi. Daha önce, konsensüs, BTC/USD için daha düşük destek seviyelerini test etmek için bir geri dönüşü tercih ediyordu, bu esas olarak 200 haftalık hareketli ortalamaya 25.500 dolar civarında odaklanıyordu.

BTC/USD 200MA ile 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bu arada Skew, kısa vadeli yukarı yönlü hareketin devam etmesi için boğaların ciddi bir alım gücü toplaması gerektiğini kabul etti.

“28 bin dolar & 30 bin dolar arasındaki likiditeyi sormak, burayı zorlamak için bazı büyük piyasa satın alımlarına ihtiyaç duyacaktır,” dedi.

Burada ifade edilen görüş, düşünce ve fikirler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve fikirlerini yansıtmak ya da temsil etmek zorunda değildir.

chat sohbet net Antalya tente