Bitcoin (BTC), S&P 500’ün haftanın son dört gününde düşmesine rağmen son üç gündür dar bir aralıkta işlem görüyor. Bu olumlu bir işaret çünkü kripto para yatırımcılarının paniklemediğini ve çıkışa koşmadığını gösteriyor. 

Bitcoin arzı yavaş yavaş daha güçlü ellere geçiyor gibi görünüyor. Glassnode verilerine atıfta bulunan analist CryptoCon, Bitcoin’in kısa vadeli sahiplerinin (STH’ler) yani coin’lerini 155 gün veya daha kısa süredir elinde tutan yatırımcıların on yıldan uzun bir süredir en az miktarda Bitcoin arzını elinde tuttuğunu söyledi.

Kripto piyasası verileri günlük görünüm. Kaynak: Coin360

Kısa vadede, Bitcoin’in bir sonraki yön hareketine ilişkin belirsizlik tüccarları uzak tutuyor olabilir. Birkaç büyük altcoin’deki bastırılmış fiyat hareketinin nedenlerinden biri olabilir. Bununla birlikte, yakın vadede toparlanma işaretleri gösteren birkaç altcoin ile birlikte, her şey olumsuz değil.

Bitcoin uykusundan uyanabilir ve yakın vadede bir yükseliş hareketi başlatabilir mi? Bu bir altcoin rallisi için katalizör görevi görür mü? Şimdi yükselişe öncülük edebilecek ilk beş kripto paranın grafiklerine bakalım.

Bitcoin fiyat analizi

Boğalar Bitcoin’in fiyatını 20 günlük üssel hareketli ortalama (EMA) olan 26.523 doların üzerinde tutmayı başardı; ancak güçlü bir toparlanma başlatamadı. Bu durum, daha yüksek seviyelerde talep eksikliği olduğunu gösteriyor.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Düz 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın göreceli güç endeksi (RSI), alıcılar ve satıcılar arasında bir denge durumu olduğunu gösteriyor. 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma, avantajı ayılar lehine çevirecektir. BTC/USDT çifti daha sonra 24.800 dolar seviyesindeki zorlu desteğe inebilir.

Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 50 günlük basit hareketli ortalama olan 26.948 doların üzerine çıkarsa, alıcıların sürücü koltuğuna geri döndüğüne işaret edecektir. Parite daha sonra 28.143 dolarlık genel dirence doğru bir yükseliş deneyebilir.

BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

BTC 4 saatlik grafikte hareketli ortalamaların altında işlem görürken, ayılar aşağı yönlü bir hareket başlatamadı. Bu, satışların daha düşük seviyelerde kuruduğunu gösteriyor. Bu arada, boğalar Bitcoin’in fiyatını hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, parite 27.400 dolara ve ardından 28.143 dolara yükselebilir.

Ayılar kontrolü ele geçirmek istiyorsa, BTC’nin fiyatını 26.200 doların altına düşürmeleri ve sürdürmeleri gerekecek. Bu da fiyatı önce 25.750 dolara, ardından da 24.800 dolar destek seviyesine çekebilir.

Chainlink fiyat analizi

Chainlink (LINK) 22 Eylül’de düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarak yakın vadede potansiyel bir trend değişikliğine işaret etti.

LINK/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Hareketli ortalamalar bir yükseliş geçişini tamamladı ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Herhangi bir düzeltmede, boğaların 20 günlük EMA olan 6,55 dolara kadar olan düşüşleri satın alması muhtemel. Bu seviyeden güçlü bir toparlanma, rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya doğru bir duygu değişikliği olduğunu gösterecektir.

Boğalar daha sonra yukarı hareketi 8 dolara ve nihayetinde 8,50 dolara kadar uzatmaya çalışacaktır. Ayılar bu yükselişi engellemek istiyorsa, LINK/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın altına düşürmek ve sürdürmek zorunda kalacaklar.

LINK/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Her iki hareketli ortalama da 4 saatlik grafikte yukarı eğimli ve RSI pozitif bölgede. Boğalar 20-EMA’ya kadar olan düşüşleri satın alıyor ve bu da olumlu bir duyguya işaret ediyor. LINK’in fiyatı 20-EMA’dan toparlanırsa, 7,60 dolar izlenmesi gereken yukarı yönlü hedef olacaktır.

Bu varsayımın aksine, Chainlink’in fiyatı düşmeye devam eder ve 20-EMA’nın altına kayarsa, boğalar tarafından kar rezervasyonuna işaret edecektir. LINK daha sonra düşüş trendi çizgisinden kopma seviyesini yeniden test edebilir. Ayıların kontrolü tekrar ele alabilmesi için fiyatı 6,60 doların altına düşürmesi gerekecek.

Maker fiyat analizi

Maker (MKR) 21 Eylül’de 1.370 dolarlık genel dirençten aşağı döndü ve ayıların seviyeyi savunmaya çalıştığını gösterdi.

MKR/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

1.226 $’lık 20 günlük EMA, aşağı yönde izlenecek destektir. Fiyat bu seviyeden toparlanırsa, daha düşük seviyelerin alıcıları çekmeye devam ettiğini gösterecektir. Boğalar daha sonra MKR’nin fiyatını genel direncin üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunacak. Bunu başarabilirlerse, MKR/USDT çifti 1.759 dolara doğru hızlanabilir.

Tersine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterecektir. Bu da pariteyi birkaç gün boyunca 980 dolar ile 1.370 dolar arasında tutabilir.

MKR/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Dört saatlik grafikteki hareketli ortalamalar düzleşti ve RSI orta noktanın hemen altında, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 1.306 doların üzerine çıkarırsa, MKR fiyatı 1.370 dolara doğru fırlayabilir.

Bunun yerine, fiyat düşer ve 1.264 doların altına inerse, satış baskısının arttığını gösterecektir. Bu da 1.225 dolara doğru bir düşüşün önünü açabilir. Bu desteğin altına inilmesi kısa vadeli avantajı ayıların lehine çevirebilir.

Arbitrum fiyat analizi

Arbitrum (ARB) düşüş trendinde. Ayılar, 20 günlük EMA değeri olan 0,85 dolara kadar olan rallilerde satış yapıyor, ancak boğaların fazla zemin kaybetmemiş olması olumlu bir işaret. Bu, boğaların daha yüksek bir hareket bekledikleri için pozisyonlarını korumaya çalıştıklarını gösteriyor.

ARB/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

RSI 40’ın üzerine çıkarak momentumun kademeli olarak olumluya döndüğünü gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, bu sürekli bir toparlanmanın başladığını gösterecektir. ARB/USDT çifti önce 50 günlük SMA değeri olan 0,95 dolara, ardından da 1,04 dolara yükselebilir.

Aşağı yönde destek 0,80 dolar ve ardından 0,78 dolardır. Satıcıların, 0,74 dolar civarındaki desteğin yeniden test edilmesine yer açmak için ARB’nin fiyatını bu bölgenin altına çekmesi gerekecek. Bu seviyenin altında bir kırılma, düşüş trendinin yeniden başladığını gösterecektir.

ARB/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, ayıların rallileri düşüş trendi çizgisine sattığını gösteriyor. Ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekti ancak ARB’yi 0,81 dolarlık acil desteğin altına indiremedi. Bu, boğaların daha yüksek bir düşük oluşturmaya çalıştığını gösteriyor.

Alıcılar yine fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, Arbitrum’un fiyatı muhtemelen 1 dolar seviyesine doğru güçlü bir toparlanma başlatacaktır. Aksine, 0,81 doların altındaki bir kırılma ARB fiyatını 0,78 dolara ve ardından 0,74 dolara çekebilir.

Theta Network fiyat analizi

Theta Network (THETA) 23 Eylül’de 20 günlük EMA değeri olan 0,61 doların üzerine çıkarak boğaların arzı emdiğini ve bir geri dönüş girişiminde bulunduğunu gösterdi.

THETA/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar fiyatı 50 günlük SMA olan 0,64 doların altına çekti, ancak boğaların 20 günlük EMA’yı savunması bekleniyor. THETA fiyatı mevcut seviyeden yükselir ve 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, 0,70 dolarlık bir retest olasılığını artıracaktır.

Bu göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü ölçeklendirilirse THETA/USDT çifti 0,76 dolara ulaşabilir. Bu olumlu görüş, fiyatın düşmesi ve 20 günlük EMA’nın altına inmesi durumunda yakın vadede geçersiz olacaktır. Bu da 0,57 dolarlık potansiyel bir retest için kapıyı açar.

THETA/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, ayıların 0,65 dolarlık genel direnci koruduğunu gösteriyor. Alıcılar yükseliş momentumunu sürdürmek istiyorsa, THETA’yı 0,65 doların üzerine çıkarmaları gerekecek. Bunu yaparlarsa, paritenin 0,70 dolara doğru yeni bir yükseliş hareketi başlatması muhtemel.

20 günlük EMA, aşağı yönde izlenmesi gereken önemli bir destek. Ayılar fiyatı bu desteğin altına düşürürse, boğaların pozisyonlarını kapattığını gösterecektir. Parite daha sonra 0,58 dolar desteğine doğru inebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi ya da önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular bir karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri