Bitcoin, 21 Eylül Wall Street açılışının ardından 20.000 dolarlık fiyat tahminlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte düşük bir seviyede yer aldı. 

BTC/USD 1 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView‘dan alınan veriler, 27.000 dolar seviyesinin kaybedildiği son 24 saatlik verileri kapsıyor.

Fed’in faiz oranlarını sabit tutmasının ardından yaşananlar, Bitcoin boğalarına pek bir şey kazandırmış değil. BTC/USD, önceki gün neredeyse 700 dolarlık bir düşüş yaşadı. 

Piyasa katılımcıları, somut bir dalgalanmanın olmaması gerekçesiyle daha muhafazakar bir görünüme dönmüş durumda. 

Popüler trader Crypto Tony, X üzerinden yaptığı açıklamada, “Ekim ayı boyunca böyle bir şeyin mükemmel olabileceğini söyleyebilirim” dedi. 

28.500 dolara kadar yavaşça grind yapın. Ardından hype ve FOMO geliyor ve bir kez daha düşüşe geçiyor.

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Crypto Tony/X

Material Indicators ise haftalık grafikte “death cross” olarak adlandırılan durumu gözlemledi.

Death cross, belirli hareketli ortalamalar kesiştiğinde meydana gelir ve burada 21 haftalık hareketli ortalama 200 haftalık eş değerinin altına doğru ilerlemektedir. 

Aynı gün yayımlanan bir X gönderisinde, “21 Haftalık ve 200 Haftalık Hareketli Ortalamalar, BTC Haftalık Mum Kapanış/Açık üzerinde DeathCross için çarpışma rotasında” uyarısı yer aldı.

Material Indicators, haftalık kapanışta potansiyel bir düşük seviyeyi (LL) işaret ediyordu.

Gönderide “50 haftalık hareketli ortalama, bir miktar geçici destek sağlayabilir ve hatta kısa vadeli bir ralliyi de tatikleyebilir. Bununla birlikte PA bizi oraya götürdüğü takdirde bir LL oluşacak ve bunun 20.000 doları test etme kapısı açacağına inanıyorum” ifadeleri kullanıldı.

BTC/USD 20 haftalık hareketli ortalama Source: TradingView

FTX’in elindeki kripto varlıkları tasfiye etmesi de Bitcoin’in satış baskısına katkıda bulunabilecek bir olay olarak görülüyor.

Trader’ların gözü Bitcoin fiyatında

Popüler analist CryptoCoin ise daha optimistik görüşlere sahip. Bir başka trader Jelle de bunu bir satın alma fırsatı olarak görüyor.

Yazı kaleme alındığı sırada Bitcoin, CoinGecko verilerine göre 26,682 dolar üzerinden işlem görüyor. 

Kaynak: CoinGlass
Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri