Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, yaklaşık 10 ay aradan sonra açgözlülük seviyesini gösteriyor.

Varlığın son zamanlarda gerçekleştirmiş olduğu yükseliş, hiç şüphesiz metriğin değişimindeki en büyük etmen. 

Kripto topluluğunun Bitcoin’e karşı duyarlılığını gösteren bu metrik, 30 Mart 2022’den bu yana ilk kez “açgözlülük” bölgesinde yer alıyor.

Bitcoin yeni yıla hızlı girdi

Tüm dünyayı kasıp kavuran ekonomik buhrana rağmen Bitcoin, yıla hızlı bir giriş yapmış durumda. Varlık, CoinGecko’nun verilerine göre 2022’nin son gününe kıyasla yaklaşık %40 oranında artışla 23.000 dolar bölgesinde yer alıyor. 

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, ayı piyasası ve FTX’in çöküşü gibi etmenler sebebiyle oldukça uzun bir süre “korku” veya “aşırı korku” bölgesinde yer aldı. 

Bununla beraber, BTC değerinin yaşadığı ani yükseliş, bu eğilimi değiştirmiş gibi görünüyor. 27 Ocak itibariyle metrik, şu anda 55 ile açgözlülüğü işaret ediyor. Endeksin bu seviyeye ulaştığı son dönemde, tarihler Mart 2022’yi gösteriyordu.

Kripto yatırımcılarının sektöre güvenmesi, potansiyel bir boğa rallisi için önemli bir katalizör görevi görüyor. 

Bitcoin rallisi devam edecek mi?

Bitcoin’in, 2023’e hızlı bir giriş yapması, yatırımcıların yeni bir boğa sezonunun geleceği konusunda umutlarını artırmasına neden oldu.  Özellikle enflasyonun yaratmış olduğu kriz, önümüzdeki aylarda varlığın değerinin daha da yukarı tırmanmasıyla sonuçlanabilir.

ABD’nin Tüketici Fiyat Endeksi’ni açıklaması, Bitcoin’in volatilitesinin artmasına zemin hazırladı. Son dönemlerde yaşanan enflasyon artışları, varlığın değerinin düşmesine neden oldu. 

Bitcoin’in performansını etkileyebilecek bir diğer önemli faktör de Fed’in tekrar faiz artırma politikası. Regülatör, art arda 7 kez faiz artırdı ve bu durum varlığın değerinin düşmesine zemin hazırladı.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada Binance borsasının verilerine göre 23.003 dolar üzerinden işlem görüyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri