The Block Research’ün verilerine göre, Bitcoin madencilerinin gelirleri mart ayı içerisinde %20 oranında artış gösterdi. 

Madenciler, mart ayı boyunca blok ödüllerinden 755,4 milyon dolar gelir elde etti. Her Bitcoin işlem bloğu, madencilere 66,25 BTC’lik bir işlem hacmi ödülü kazandırmaktadır. Mart ayında madencilerin elde etmiş olduğu işlem ücreti geliri ise 23,47 milyon dolar seviyesinde yer aldı. 

Mart ayında ortaya çıkan rakamlar, şubat ayındaki 613,15 milyon dolara kıyasla yaklaşık olarak %20 oranında daha yüksek. 

Kripto para madencilerinin kazanmış olduğu gelirler, FTX’in çöküşünün ortaya çıkarmış olduğı krizle birlikte Kasım ve Aralık aylarında yaklaşık 470 milyon dolara kadar gerilemişti. O dönemden beri, madencilik gelirlerinde bir artış hakim.

Kripto para borsası Binance’in verilerine göre, lider kripto para Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada, 28,092 dolar üzerinden işlem görüyor.

Kuzey Koreli hacker’lar, bulut madenciliği hizmetini kullanıyor

Siber güvenlik hizmeti Mandiant’ın verilerine göre, Kuzey Kore merkezli suç operatörü olarak bilinen APT43, kripto paraları aklamak için bulut madenciliği hizmetini kullanıyor.

Mandiant’ın iddiasına göre, APT43 isimli grubunun ana misyonu Güney Kore hakkında casusluk yapmak olmasına rağmen, şu anda Kuzey Kore hükümeti için yasa dışı operasyonlar yürüterek kaynak sağlamakla meşgul.

Araştırmacılara göre APT43, çeşitli saldırılar sonucunda elde edilen kripto paraların “temizlenmesi” için hash rental ve bulut madenciliği hizmetlerini kullanıyor.

chat sohbet net Antalya tente