Resmi bir açıklamaya göre BlueWallet, Lndhub.io ile olan lightning node bağlantısını sonlandırıyor. BlueWallet, gözetim amaçlı Lightning işlemlerini durduracağını açıkladı.  

İşlemlerin durdurulacağına ilişkin tweet atan bir lightning geliştiricisi olan Calle, Cointelegraph’a şu açıklamalarda bulundu: :

“Burada en önemli nokta insanların paniklememesi ve aniden noob’ların zincir üstü fonlarını ya da yanlış lightning bakiyelerini taşımaması.” 

Lightning Network (LN), Bitcoin üzerine inşa edilmiş bir Katman-2 ödeme çözümüdür. LN, genellikle bir lightning cüzdanı kullanarak, Satoshis ya da Sats adı verilen küçük miktarlarda Bitcoin göndermek için kullanılır. 

Blue Wallet ise 42 BTC’nin (1 milyon dolar) üzerinde likiditeye sahip popüler bir Lightning Network cüzdanı. Amboss’tan alınan verilere göre, en büyük kanalı 4 BTC (95.000 dolar) kapasiteye sahip. BlueWallet ise tanınmış Bitcoin yatırımcıları tarafından sıklıkla tavsiye edilen popüler bir lightning cüzdanı olarak da karşımıza çıkıyor.

Bununla birlikte Blue Wallet’ın lightning node bağlantısını sonlandırma haberine gelince Calle, sözlerine şu açıklamlarla devam etti:

“Hesap kapatılıyor, LndHub ya da Bluewallet’ın kendisi değil. Buradaki hesap BlueWallet ekibi tarafından barındırılıyor ve artık bunu yapmak istemiyorlar.”

Kullanıcılar hala sat’larını çekebilecek olsalar da, LndHub düğümünde yeni lightning cüzdanları oluşturmak ya da mevcut lightning cüzdanlarını yeniden doldurmak artık mümkün olmayacak. BlueWallet ise BlueWallet’ın lightning node’una bağlı sat’ları olan kullanıcıların bunları mümkün olan en kısa sürede taşımaları gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

BlueWallet’ın web sitesi, “deneysel” olduğu için LN’yi kullanmak için “Bitcoin miktarını düşük tutmanızı” tavsiye ediyor. Kaynak: bluewallet.io/lightning

Öte yandan hizmetin, 30 Nisan’da sona ermesi bekleniyor, bu nedenle BlueWallet kullanıcılarının sat’larını seçtikleri başka bir hizmete ya da cüzdana taşımaları oldukça önem arz ediyor. Ne var ki normal Bitcoin cüzdanlarının bu değişiklikten etkilenmeyeceğine de yer verildi.

Kimileri bu değişikliği LN’nin benimsenmesinin önünde bir engel olarak görse de, web sitesine göre BlueWallet’ın “yalnızca kendi kendine saklama çözümlerini destekleyeceğini” belirtmekte fayda var. Yapılan açıklamalara göre değişiklik, ayrıca merkeziyetsiz çözümleri ve kendi kendine saklamayı teşvik etmeyi de amaçlıyor.

Yasal Uyarı: Cointelegraph yorum için BlueWallet’a ulaştı. Bununla birlikte BlueWallet, web sitesindeki blog gönderisinin kontrol edilmesini söyledi.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri