Lider kripto para Bitcoin, 23.300 dolar seviyesini aşmış olsa da, şüpheler hala geride kalmış değil.

Twitter kripto topluluğundaki birçok kişi, yükselişin çok hızlı gerçekleşmesi sebebiyle, tekrar bir düşüş yaşanacağına inanıyor. Bununla birlikte CryptoQuant’tan iki isim, boğalar için iki göstergenin harika gözüktüğüne dikkat çekiyor.

Zincir üstü veri sağlayıcısı CryptoQuant ekibinden Dan Lim’e Bitcoin hakkında görüşlerini dile getirdi.

BTC değeri, FTX çöküşü sebebiyle yaşadığı sıkıntılardan şimdilik kurtulmuş olsa da her iki ayrı ölçüm de birkaç ayın en düşük seviyelerinde yer almaya devam ediyor.

Bunlardan birincisi toplu açık faiz (aggregated open interest) yani kripto trade platformlarındaki açık türev pozisyonlarının ABD doları cinsinden değeri. Bu metrik, türev piyasasının ne kadar aktif olduğunu gösterir. Toplu açık faiz, geçtiğimiz ayın ortasında dip seviyeleri gördü ve şimdiye kadar çok büyük bir yükseliş göstermiş değil.

Bir diğer ölçüm olan Tahmini Kaldıraç Oranı da geçtiğimiz hafta dip yaptı ve şimdiye kadar 2022 yılının sonundaki seviyelerine geri dönebilmiş değil. 

Lim’e göre bu tip sebeplerle boğalar için en ilginç şeyler henüz yaşanmış değil. 

“Önümüzdeki dönemde Bitcoin’in güçlü bir düşüş yaşaması halinde aktif bir satın alım perspektifine sahip olmak gerekiyor”

Bitcoin’in yükselişi, Korku ve Açgözlülük Endeksine de olumlu yansıdı. Metrik, Nisan 2022’den bu yana ilk kez 50/100 yani “Nötr” seviyenin üzerine çıkmayı başardı.

Lider kripto para, Ağustos ortasından bu yana ulaşamadığı seviyelere yükseldi. 

Varlık, büyük borsalarda kısa bir süreliğine 23.330 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu, 19 Ağustos 2022’den beri varlığın gördüpü en yüksek değer oldu.

Bitcoin, iki aydan kısa bir süre içinde yaklaşık olarak %50 oranında artış göstermeyi başardı. Bununla birlikte Kasım 2021’deki ATH seviyesinden %66 oranında daha uzakta yer alıyor. 

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada Binance borsasının verilerine göre 23.274 dolar üzerinden işlem görüyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri