Kripto para piyasasında sert rüzgarlar estiren 2022 yılının arından Bitcoin (BTC), 2023 yılına hızlı bir giriş yaptı. Ocak ayının sonlarına yaklaşırken Bitcoin’in tablosu hala olumlu.  

Zincir üstü analisti Cole Garner, bugün kripto piyasasına ilişkin birtakım bakış açıları sundu.  

Garner: ”Bitcoin’deki sinyaller Boğa’ları heyecanlandırmalı” 

BTC/USD paritesi 23.000 dolar seviyelerine tırmanmaya çalışırken, Bitcoin’in önemli olarak nitelendirilen düzeltmeyi yapıp yapmayacağı merak konusu olmaya devam ediyor. 

Garner ise Bitcoin’in yükselmemesi için önünde hiçbir engel olmadığını düşünüyor.  

Cole Garner, konuya ilişkin “Bitcoin fiyatı, şu anda yükseliş sinyali veriyor” ifadelerini kullandı. 

Garner’ın kullandığı bir gösterge, BTC’nin borsalar arasındaki stablecoin’lere oranını karşılaştırıyor. Bu oran ise 2020 yılından bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.  

Bununla birlikte analist, gösterge hakkında herhangi bir detay vermedi, ancak göstergenin, çok nadir zamanlarda yanıldığının da altını çizdi. 

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Cole Garner/ Twitter

Garner, şu anda kâra işaret eden söz konusu indikatör’ün, son üç yılın en yüksek seviyelerinde olduğunun altını çizdi. 

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Cole Garner/ Twitter

Zincir üstü analiz şirketi Glassnode’a göre, gerçekleşen kâra karşı gerçekleşen zarar, fiyat hareketi doğrultusunda beklenen bir toparlanmayı gerçekleştirmeye devam ediyor. 

Bitcoin’de gerçekleşen net kar-zarar grafiği. Kaynak: Glassnode

Cointelegraph’ın da bildirdiği üzere, gerçekleşen net kar ve zarar, bu ay Bitcoin’in yüzde 40’lık fiyat artışı sayesinde yön değiştirdi. 

Bitcoin madencileri paçayı kurtardı mı?

Bitcoin‘de meydana gelen fiyat artışlarıyla birlikte, kripto madencileri de bayram etti.

Bilindiği üzere kripto madencilik sektörü de diğer tüm yatırımcı ve kripto şirketleri gibi, FTX çöküşünden ağır yaralar almıştı. Ne var ki popüler Hash Ribbons metriğine göre, FTX sonrası büyük bir darbe alan madencilik sektörü de saklandığı mağaradan kafasını dışarı çıkarmaya başladı. 

Bitcoin Hash Ribbons açıklamalı grafik. Kaynak: Wakem Capital Management/ Twitter

Bu haberde paylaşılan tüm görüşler ve ifadeler, yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir; bu nedenle yatırım kararı verirken kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri