Kripto para sektörü için 2022, birçok açıdan oldukça zorlu ve bir “Survivor” etkisi  ile geçti. Bu zorlu piyasa koşullarında yeterli destek ve güce sahip olmayan şirket ve projeler beyaz bayrak çekerek sektörden ayrılırken, kalanlar zorlu koşullarda hayatta kalmaya devam ediyor. Her ne kadar bu zorlu koşullar ve yaşanan krizler sektörde birçok etki bıraksa da sektörün gelişimi açısından da oldukça önemli olarak kabul ediliyor.

Öyle ki 2022’de kripto sektörü, hem düzenleyiciler hem de kullanıcılar tarafından hiç olmadığı kadar kabul aldı ve gündeme taşındı. Doğal olarak gelişim de bunun beraberinde geliyor.

Yıl 2023’e geldiğinde ise oldukça pozitif bir artışın yaşandığını görüyoruz. Öyle ki Bitcoin (BTC) yıla 16.500 dolar bandında giriş yaparken, ocak ayında yaklaşık yüzde 45’lik bir artış ile 23.700 dolar bandına ulaşmış durumda. Doğal olarak bu, Bitcoin’in 2013’ten beri yaşadığı en iyi ocak ayı olduğunu gösteriyor.

Bitcoin (BTC) için ocak ayı bereketli geçti

Kripto para sektörü için 2022, kripto tarihinin en önemli yıllarından biri olarak görülüyor. Bunun bu şekilde genel bir şekilde kabul edilmesinin arkasında birkaç sebep yer alıyor.

Bu sebeplerden belki de en önemlisi, sektörde yaşanan 2 önemli krizin üst üste gelmesi ve beraberinde birçok şirketin ölüme sürüklenmesi oldu. Başta FTX olmak üzere iflasa sürüklenen birçok şirket, arkasında milyonlarca dolarlık yıkım kalıntıları ile birlikte yatırımcılarının hayal kırıklığına uğramasına neden oldu. 

Yine de tüm bu kötü olayların arkasından sağlam bir şekilde çıkmayı başaran kriptolar, 2023 ile birlikte yükseliş trendine girdi.

Bitcoin ilk olarak deyim yerindeyse hapsolduğu 16.000 dolar bandından kurtularak 23.000 bandını aştı. 

Doğal olarak bu yükseliş beraberinde altcoin’lerin de yükselmesine neden oldu. 

Haberin yazımı itibarıyla 23.645 dolar bandında fiyatlanan Bitcoin (BTC), Ocak 2023’te yaklaşık olarak yüzde 45’lik bir artış yaşamış durumda. Kripto para piyasa hacmi ise yüzde 26’lık bir artışla 1 trilyon doların üzerine çıkarak bu yükselişi gözler önüne sermiş durumda.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri