Silicon Valley Bank (SVB) ve Signature Bank’in çöküşünün ardından kripto piyasası epey bir karıştı. Ancak Bitcoin (BTC) piyasa değeri teknoloji devi Meta’nın piyasa değerini solamayı başardı.

Bitcoin’in (BTC) piyasa değeri Meta’yı solladı

Haberin kaleme alındığı andan itibaren, Companies Market Cap’ten alınan veriler Bitcoin‘in piyasa değerinin 471,86 milyar dolara ulaştığını ve Meta’nın 469 milyar dolarlık piyasa değerini geçtiğini ortaya koydu.

Companies Market Cap, kripto para birimleri, halka açık şirketler, değerli metaller ve ETF’ler için piyasa değerlerinin gerçek zamanlı olarak izlenmesini ve sıralanmasını sağlayan bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin’in diğer varlıklara kıyasla piyasa değeri. Kaynak: Companies Market Cap

Yalnızca 24 saat önce BTC‘nin piyasa değeri Meta’nın piyasa değerinin yaklaşık 37 milyar dolar altındaydı. Bitcoin‘in piyasa değeri, Meta’nın 469 milyar dolarlık piyasa değerine kıyasla 433,49 milyar dolar seviyesindeydi.

Ancak, Bitcoin‘in piyasa değeri son 24 saat içinde yüzde 9,7 artarak 11. sıraya kadar yükseldi. Ne var ki ilk 10’da ise elektrikli otomobil üreticisi Tesla bulunuyor.

Bilindiği üzere Cointelegraph geçtiğimiz şubat ayında BTC’nin ödeme devi Visa’yı, piyasa değeri bakımından geçtiğini bildirmişti. BTC piyasa değerinin Visa’nın piyasa değerini geçmesi ise tarihte üçüncü defa yaşanmıştı.

Öte yandan iki piyasa değeri arasındaki fark şu anda 20 milyar dolardan fazla olsa da, 12,59 trilyon dolarlık piyasa değeriyle ilk sırada yer alan altın’ın ardından 2,380 trilyon dolarlık piyasa değeriyle Apple, ikinci sırada yer alıyor.

Ne var ki Bitcoin fiyatı, son 24 saat içerisinde yüzde 11 artış göstererek 24,810 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Haberin kaleme alındığı andan itibaren ise BTC/USD çifti, 24,380 dolar seviyelerinden alıcı bulmaya devam ediyor.

chat sohbet net Antalya tente