Makroekonomik problemlere ve regülatörlerin sektör üzerindeki baskısına rağmen Bitcoin, 2023 yılında yeni zirveye ulaştı.

Bitcoin’in değeri, 2023 yılının yeni zirvesi olan 25.000 dolara ulaştı. Yılın en yüksek seviyesi, Ocak ayının büyük bir bölümünde yaşanan art arda artışların ardından geldi.

CoinGecko’nun verilerine göre, Bitcoin’in değeri en son 25.000 dolar seviyesinde yer alırken tarihler 2022 Haziran’ı işaret ediyordu. Varlığın değeri yine aynı ay 19.000 dolar ile 21.000 dolar arasında gidip gelmişti.

Bitcoin”in değeri 10 Kasım 2022’de yılın en düşük seviyesi olan 15.742 doları gördü. Bu, FTX’in çöküşünün ardından gerçekleşti.

Varlığın değeri, Ocak ayı başlarında art arda 14 gün boyunca yükselince durum tersine döndü.

Bu yeşil mum, kripto para biriminin 14 yıllık tarihindeki en uzun ikinci yükseliş dalgası oldu. 15 günlük artış rekoruysa 2013 yılının kasım ayında gerçekleşmişti.

Bitcoin, 2023 yılına etkileyici bir başlangıç yapmış olsa da, 10 Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolardan hala %63 aşağı seviyede yer alıyor.

Bununla birlikte Lyn Alden gibi bazı ekonomistler, Bitcoin’in mevcut fiyat artışının nispeten kısa ömürlü olabileceğini düşünüyor. Bitcoin boğası, ABD Merkez Bankası’nın eylemlerinin 2023 yılının ikinci yarısında BTC için önemli bir tehlike oluşturabileceğine inanıyor.

Galaxy Digital Holdings CEO’su Mike Novogratz ise kısa vadede daha iyimser. 

15 Şubat’ta Bank of America’nın düzenlemiş olduğu bir konferansta söz alan Novogratz, Bitcoin’in Mart ayı sonuna kadar 30.000 dolara kadar yükselme şansı olduğunu dile getirdi.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri