Japonya merkezli kripto para borsası bitFlyer’ın kurucu ortağı Yuzo Kano, şirket faaliyetlerinin yavaşladığı gerekçesi ile CEO’luk görevini yeniden devralmayı planlıyor. Kano, önümüzdeki ay yapılacak hissedarlar toplantısında şirketi yeniden canlandırmak için kendisini yeniden CEO olarak atamak istediğini açıkladı. 

BitFlyer kurucu ortağı, CEO’luk görevini yeniden üstlenmek istiyor

Bloomberg tarafından geçtiğimiz gün yayınlanan bir habere göre, Yuzo Kano bir dizi yönetim anlaşmazlığının ardından 2019 yılında CEO’luk görevinden istifa etmişti, ancak şimdi kripto bitFlyer’ı yeniden canlandırmaya ve önümüzdeki aylarda bir İlk Halka Arz’a doğru yönlendirmeye kararlı.

Eski CEO, Japonya’yı kripto para endüstrisinde haritaya geri koymak istediğini de söyledi.

Bloomberg’e konuşan Kano, “Şirketi, uluslararası sahnede performans gösterecek hale getireceğim” ifadelerine yer verdi. 

Röportaja göre Kano, yeniden göreve getirilirse, önümüzdeki aylarda halka arzın yanı sıra, alım satım platformuna stablecoin’leri eklemeyi, bir token ihraç operasyonu kurmayı ve bitFlyer’ın “miyabi” blokzincirini halka açmayı planlıyor.

İstifa etmesine rağmen şirketteki yüzde 40 hissesini koruyan Kano, CEO olarak görev almadığı süre boyunca bitFlyer’ın yenilik yapmayı ve yeni ürün ve hizmetler sunmayı bıraktığını ve bunu değiştirmeyi planladığını öne sürdü.

2,5 milyondan fazla hesaba sahip olan bitFlyer, son zamanlarda birtakım uluslararası rakiplerin ayrıldığı Japonya’daki en büyük kripto para borsalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Kraken 28 Aralık’ta Japonya’daki faaliyetlerini sonlandırdığını duyururken, Coinbase de 18 Ocak’ta Japonya’daki faaliyetlerini durdurdu.

Kano, o zamandan bu yana şirketten birçok CEO’nun gelip geçtiğini ve eksik kaldıkları noktalara dikkat çekti:

“Problemleri göstermek ve iyileştirme talep etmek benim sorumluluğum. Çalışanlar sorun çıkardıklarında, yanlış raporlama yaptıklarında ya da yapmaları gerekenleri yapmadıklarında onları azarlıyorum.”

Yine de eski CEO, uygulamaya konulan çok sıkı düzenlemelerin, dünyanın geri kalanı için bir model oluşturabileceğine inanıyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri