ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, cumartesi günü Türkiye’den başladığı ve beş gün sürecek olan Ortadoğu turu kapsamında Ürdün ve Katar’ı ziyaret etti.

Gündeminde İsrailli aşırı sağcı bakanların Gazzelelerin yerlerinden edilmesine yönelik açıklamaları vardı. ABD Dışişleri Bakanı, İsrailli aşırı sağcı bakanları kınadı. “Yapamazlar. Gazze’den ayrılmaları yönünde baskı yapılmamalı. Bazı İsrailli bakan ve milletvekillerinin, Filistinlilerin Gazze dışına yerleştirilmesi yönündeki çağrılarını reddediyoruz. Bu açıklamalar sorumsuzdur, kışkırtıcıdır ve yalnızca Hamas’ın artık kontrolünde olmadığı ve terörist grupların artık İsrail’in güvenliğini tehdit edemediği, Filistin liderliğindeki Gazze’yi güvence altına almayı zorlaştırır.”

Blinkendan İsrailli aşırı sağcı bakanlara tepki: Gazzeliler zorla göç ettirilemez

Blinken, Arap liderlerle görüşmelerinde, savaşta ölen masum kadın, erkek, çocuk Filistinli sayısının çok fazla olduğunu ve İsrailli yetkililere Gazzeli sivil ölümlerinin engellenmesinin zaruri olduğunu söyleyeceğini de belirtti. “Sivil kayıpları önlemek için daha fazlasının yapılması zorunluluğunu da dile getireceğim. Çok fazla Filistinli, masum Filistinli zaten öldürüldü.”

Blinkendan İsrailli aşırı sağcı bakanlara tepki: Gazzeliler zorla göç ettirilemez

Blinken, çatışmaların an itibariyle bölgesel boyuta geçme riskinin en yüksek olduğu bir süreçte bulunulduğunun da altını çizdi. “Bu, kolayca metastaz yapabilecek, daha fazla güvensizliğe ve daha fazla acıya neden olabilecek bir çatışmadır.”

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri