Block, dördüncü çeyrek raporunda, CashApp’in Bitcoin karının %25 düştüğünü duyurdu.

Şirketin, Bitcoin satışlarından elde ettiği kar ise yıllık bazda %7’lik düşüşle 1.83 milyar dolar seviyesinde kaldı.

Bitcoin gelirinde ve karında yaşanan yıllık düşüş, Bitcoin değerindeki düşüş sebebiyle gerçekleşti. CashApp, tüm yıla bakıldığına sırasıyla %29 ve %28’lik bir düşüş yaşado. Uygulama 7,11 milyar dolarlık BTC geliri elde ederken 156 milyon dolar ise kar elde ettiğini açıkladı. Açıklanan dördüncü çeyrek raporunun ardından Block’un hisselerinde %2’lik bir artış meydana geldi.

Bir bütün olarak bakıldığı zaman, Block’un brüt karı bir önceli yıla kıyasla %40 oranında artarak 1.66 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Şirket, dördüncü çeyrekte Bitcoin yatırımında 9 milyon dolarlık bir değer düşüklüğü olduğunu ifade etti. Bu da 47 milyon dolarlık bir zarar yaşandığı anlamına geliyor.

Jack Dorsey’in şirketi Block, kazanç raporuna şu ifadelere yer verdi.

“Bitcoin yatırımımızın gerçeğe uygun değeri, gözlemlenebilir piyasa değerlerine bakıldığında 133 milyon dolar seviyesinde yer alıyordu”

Bitcoin, oldukça kötü bir performans gösterdiği 2022 yılının ardından yıla hızlı başlayarak 20.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Kısa bir süre boyunca 25.000 dolar seviyesini de gören lider kripto para, yazı kaleme alındığı sırada CoinGecko verilerine göre 23.826 dolar üzerinden işlem görüyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri