Blockstream CEO’su Adam Back, Bitcoin (BTC) fiyatının 2032’deki altınca halving’den sonra 10 milyon dolar olacağını tahmin ediyor. Back, altıncı halving’in yanı sıra, Bitcoin Katman-2 teknolojisi ve cüzdan altyapısının da doğru orantıda gelişmesi gerektiğine vurguda bulundu. 

Bitcoin’de 10 milyon dolar, hayal mi gerçek mi?

Adam Back, kısa süre önce paylaştığı bir Twitter gönderi dizisinde, BTC için 10 milyon dolarlık fiyat tahmininin hangi durumlarda gerçekleşebileceğini açıkladı. 

Back, öncelikle BTC’nin 2013’ten bu yana yıllık ortalama fiyatında iki katına çıktığını kaydetti. Buna ek olarak Blockstream CEO’su, bu eğilim devam ederse Bitcoin fiyatının yaklaşık dokuz yıl içinde 200 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ile birlikte 10 milyon dolara ulaşacağına ilişkin tahminlerini paylaştı. 

Ne var ki Back, Bitcoin fiyatının 10 milyon dolar seviyesine ulaşması için, Katman-2 teknolojilerindeki ve cüzdan altyapısındaki iyileştirmelerin ölçeklendirilmesinin hızlı bir şekilde izlenmesi gerektiğini söyledi ve ekledi: 

“Önümüzdeki iki halving’den sonra işler daha da enteresan hale gelecek. Teknolojiyi ölçeklendirmek içinse fazla zamanımız yok.” 

Ayrıca Twitter’da bir yoruma yanıt veren Blockstream CEO’su, dünya nüfusunun sadece yüzde 1-2’si Bitcoin ile etkileşime geçtiğinden, hala istenilen benimsenmeye ulaşılmamış olduğunun da altını çizdi. Buna ek olarak Adam Back, çok daha fazla yatırımcının BTC’lerini soğuk cüzdanlarına çekmeye devam edeceklerini tahmin ediyor. 

“Piyasadaki dalgalanma göz önüne alındığında, Bitcoin’in çılgınca 100-300 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşacağına inanıyorum. Bununla birlikte, BTC fiyatının zamanla daha da istikrar kazanacağını düşünüyorum.” 

Öte yandan Back, daha sonraki benimsemelerin, özellikle hiper enflasyonist ortamlarda meydana geleceğini düşünüyor.  

Adam Back, itibari para birimlerinin enflasyonunun insanları Bitcoin almaya ve tutmaya zorlayabileceğine inanıyor. Kaynak: Twitter.

Back, Bitcoin fiyatının 10 milyon dolara ulaşması için gerekli olan diğer etkenlere de değindi. CEO, tahvil, gayrimenkul, altın ve hisse senedi portföylerindeki değer primlerinin önemli bir bölümünü, tabiri caiz ise yerinden etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. 

Son olarak haberin kaleme alındığı andan itibaren Bitcoin, 21.500 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri