Kripto para piyasasında 2022 yılında yaşanan çöküş, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıya çok büyük zarar verdi. Bank of New York Mellon’un (BNY Mellon) dijital varlıkların başkanı Michael Demissie, geçtiğimiz yıl kripto para piyasasının çökmesinin kurumsal şirketlerin dijital varlıklara olan ilgisini kaybettirmeyeceğine inanıyor.  

Demissie kısa süre önce katıldığı bir konferansta, dijital varlık endüstrisinin var olmaya devam edeceğini ve kurumsal yatırımcıların ise ilgisini kaybetmeyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Reuters’ın bir haberine göre Demissie, şirket olarak müşterilerin dijital varlıklara olan ilgisinde bir azalma görmediklerini kaydetti. 

Buna ek olarak Demissie, Bank of New York Mellon’un Ekim 2022’de yaptığı bir araştırmayı örnek gösterdi. Demissie, araştırmada müşterilerin yüzde 91’inin blokzincir tabanlı token haline getirilmiş ürünlere yatırım yapmakla ilgilendiğini söyledi. 

Söz konusu anket, ayrıca katılımcıların yüzde 86’sının satın alıp saklama stratejisinde bir yatırım benimsediklerini ortaya koydu. Buna ek olarak yatırımcıların, uzun vadeli yatırımları tercih ettikleri ortaya çıktı.

Ankete katılanların yüzde 88’i ise,2022’deki ciddi kripto para piyasası geri çöküşünün uzun vadede dijital varlık sektörüne yatırım planlarını değiştirmediğini söyledi. 

Ne var ki Demissie, endüstri oyuncularının daha fazla düzenleyici netliğe ihtiyaç duydukları için Washington D.C.’nin daha çok çalışması gerektiğinin altını çizdi. Bank of New York Mellon yöneticisi, ayrıca bu yolda ilerleyebilmek için, kesinlikle kripto düzenlemelerine ihtiyaç olduğunu savundu.  

İlginizi çekebilir: SEBA Bank yöneticisi: “Net düzenlemeler kriptonun yaygınlığını artıracak”

Demissie, “Kripto alanında sorumluluklarını bilerek faaliyet gösterebilmek çok önemli” ifadelerine yer verdi. 

Şubat 2022’nin başlarında BNY Mellon, kripto para ürünlerini izlemeye ve analiz etmeye yardımcı olmak için zincir üstü analiz şirketi Chainalysis ile bir ortaklığa imza attı. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri