Küçük bir merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) olan BonqDAO, boyundan büyük bir siber saldırı ile karşı karşıya kaldı. Uğradığı hack saldırısının ardından BonqDAO, 120 milyon dolar kaybetti. 

Kripto endüstrisindeki siber saldırılar 2023 yılında da tüm hızıyla devam ediyor. 120 milyon dolarlık saldırıya uğradığı duyurusunu ise BonqDAO kendisi yaptı. Duyuruya göre, kripto projesi BonqDAO, AllianceBlock (ALBT) token fiyatınının manipüle edilmesi sonucu oracle saldırısına maruz kaldı. 

Blokzincir güvenlik şirketi PeckShield tarafından yapılan bağımsız bir araştırmaya göre, hacker önce, ALBT fiyatını artırdı ve bu sayede çok miktarda BEUR bastı. Daha sonrasında Uniswap aracılığıyla da BEUR token’ları başka token’lar ile takas etti. 

Bu hareketin ardından da BEUR token fiyatı neredeyse sıfır seviyelerine kadar düşüş yaşadı.  

Ayrıca yüksek ölçekli işlemlerin çoğu Polygon ağında gerçekleştirildi

AllianceBlock, mağdurların kayıplarını telafi edecek  

AllianceBlock’tan gelen açıklamalar ise siber saldırıdan etkilenen mağdurların kayıplarının telafi edileceği yönündeydi.

AllianceBlock, istismara uğrayan yatırımcılar için yeninden token basılacağını açıkladı. 

İlginizi çekebilir: Tribe DAO, Rari hack mağdurlarının zararını tazmin edecek

AllianceBlock, ayrıca geleneksel finans kurumlarını Web3 uygulamalarına bağlayan merkeziyetsiz bir altyapı platformudur. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri