Bir Bitcoin balinası, elinde büyük miktarda Bitcoin (BTC) tutan bir bireyi veya kuruluşu tanımlamak için kullanılıyor. Bu kişiler veya kuruluşlar, büyük varlıkları nedeniyle genellikle piyasayı hareket ettirecek ölüde büyüklüklerde işlem yapabiliyor ve bazen piyasa manipülatörleri olarak görülüyorlar.

Bununla birlikte, tüm balina sahiplerinin piyasa manipülatörü olmadığı ve birçoğunun yatırım veya diğer amaçlar için büyük miktarlarda Bitcoin tuttuğu belirtilmeli. Ancak bu balinaların adresleri, birçok traker tarafından aktif olarak takip ediliyor. Öyle ki bu tür balinalar, genellikle düşüş öncesi satış yaparken, yükseliş öncesi alım yapıyorlar.

Son olarak Bitcoin ağına göre en hacmen en büyük 22. adres olan bc1qjh ile başlayan adres, kısa bir süre önce cüzdanına 9.801 Bitcoin (BTC) daha ekledi. Bu Bitcoin’in anlık fiyatı baz alındığında 764.273.298 dolara tekabül ediyor.

Devasa Bitcoin (BTC) balinası, 764 milyon dolarlık BTC satın aldı

Kripto sektörünün en gizemli aktörlerinden biri olan balinalar, çoğunlukla hareketleri ile yatırımcılarına birçok sinyal veriyor. Özellikle bu tür adresler, düşüş öncesi varlıkları satıyor ve yükseliş öncesinde ise alıyor. Doğal olarak birçok yatırımcı traker’ı balinaların bu hareketlerini aktif olarak takip ediyor.

Son olarak Bitinfocharts verilerine göre bir Bitcoin adresi, 9.801 Bitcoin (BTC) daha satın aldı. 764 milyon dolarlık bu satın alım sonrası toplam varlığı 33.217,70 BTC’ye çıkan adresi güncel veriler ile 773 milyon dolarlık değere sahip durumda. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri