Hamle, Brezilyalı vergi mükelleflerinin dijital varlık ekosistemine dahil olmalarının önünü açarken, vergi yükümlülüklerin yerine getirmelerine de olanak sağlayacak.

Brezilya’nın en büyük bankalarından Banco do Brasil, vergi mükelleflerine kripto para kullanarak ödeme yapabilmeleri için yeni ve kullanışlı bir seçenek sunuyor.

Brezilya bankası Banco do Brasil tarafından 11 Şubat’ta yayımlanan açıklamaya göre, banka, Brezilya merkezli kripto şirketi Bitfy ile ortaklık kapsamında vergilerin kripto para ile ödenmesine olanak sağlıyor.

Banka için “tahsilat ortağı” olacak olan Bitfy, kullanıcıların kripto ile vergi ödemesinin önünü açacak.

Müşteriler, hem saygın ve güvenilir bir bankayla çalışırken, aynı zamanda dijiyal varlık ekosistemini kullanma fırsatı yakalayacak.

Bitfy CEO’su Lucas Schoch, “yeni dijital ekonominin avantajlarla dolu gelecek için bir katalizör olduğunu” dile getirdi.

Vergi mükellefleri, daha önce olduğu gibi barkod okutarak vergi faturalarına erişebilecek.

Hareket, Brezilya’da Rio de Janerio’nun Ekim 2022’de kripto para kullanarak vergi ödenmesinin önünü açmasıyla geldi. 

Brezilya, Aralık 2022’de ülke içinde bir ödeme yöntemi olarak kripto para kullanımını yasalaştıran bir düzenleyici çerçeveyi kabul etti.

Yasa muhtemelen, önümüzdeki Haziran ayında yürürlüğe girecek.

Brezilya, Mayıs 2022’de Bitcoin transferi işlemleri için kullanıcılardan vergi alınacağını açıklamıştı. Ancak bu, tüm yatırımcıları kapsamıyor. Kriptoda 35.000 realden (yaklaşık 7.000 dolar) az ticaret yapan kullanıcılar vergiden muaflar.

Kripto para borsası Binance, ülkede Mastercard ile birlikte bir ön ödemeli kripto kartı piyasaya sürecek.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri