Ellerinde 1 milyon ile 10 milyon ADA token’ı bulunduran Cardano balinaları, son zamanlarda çantalarını dolduruyor ve bu da fiyat artışı konusunda spekülasyonlara yol açıyor.

Kripto piyasası, son birkaç haftadır ABD’deki bölgesel banka krizinden faydalanıyor ve birkaç altcoin de bu sayede ilerleme kaydetmeye devam ediyor. ABD ekonomisi bankacılık krizi ve yükselen enflasyon gibi iki büyük endişeyle boğuşmaya devam ederken, Bitcoin fiyatı yaklaşık dokuz ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu arada, Cardano’yu elinde tutan balinalar, önümüzdeki haftalarda ADA token’ı için bir fiyat artışı bekliyor gibi görünüyor. Bu gelişme, Bitcoin fiyatının haftalık bazda yüzde 6 civarında bir artış kaydetmesinin ardından geldi.

On-chain veriler, 1 milyon ile 10 milyon ADA token’ı arasında varlığa sahip Cardano balinalarının son zamanlarda çantalarını doldurmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu balinalar Mart 2023 ayı boyunca toplam 57 milyon dolar değerinde yaklaşık 150 milyon ADA token’ı ekledi. Tarihsel olarak, büyük balinalardan böylesine net bir alım modeli, sonrasında fiyat artışıyla birlikte geldi.

Dogecoin gelişmesi

Dogecoin (DOGE) son 24 saatteki yüzde 26’lık yükselişinin ardından piyasa değeri bakımından Cardano’yu (ADA) geride bırakarak memecoin’i sektördeki en büyük 7. varlık haline getirdi. 

Cardano daha önce CoinMarketCap’teki listede 7. sıranın sahibiydi, ancak Dogecoin’in onu geçmesinin ardından ADA şimdi 8. sıraya düştü. Bununla birlikte, ikisi arasındaki fark şu anda çok fazla değil, bu nedenle DOGE yakın gelecekte yine ADA’nın altına düşebilir.

Bununla birlikte, memecoin bu yukarı yönlü ivmeyi devam ettirebilirse, ikisi arasında daha uygun bir marj yaratılabilir ve böylece DOGE’nin yerini daha sıkı tutmasına izin verebilir.

chat sohbet net Antalya tente