Cardano tabanlı aşırı teminatlandırılmış bir stablecoin olan Djed (DJED), ana ağ lansmanından yalnızca iki hafta sonra büyük bir büyüme kaydetti.

Aşırı teminatlandırılmış stablecoin, destek olarak 31 milyon civarında ADA topladı. Djed’in rezervlerinde şu anda 31 milyonun üzerinde ADA bulunuyor.

Djed ile ilgili bilgileri paylaşan bir Twitter hesabının paylaşımına göre, rezerv oranı %515 seviyesinde yer alıyor. Bu veri, Djed stablecoin’inin ADA’daki değerinin beş katından daha fazla desteklendiğini ortaya koyuyor. Bu, kullanıcıların DJED ve Shen’i özgürce basmalarına ve yakmalarına olanak tanıyor.

23,58 milyonluk bir arza sahip olan Shen, 1,09 ADA değerinde. Djed’in ise 2,27 milyon token arzı bulunuyor.

ABD dolarına sabitlenen bir stablecoin olan DJED, yedek para birimi olarak SHEN’i kullanıyor. Ek olarak bağımsız para birimi de ADA ile destekleniyor.

Stablecoin Djed, 2023 yılında daha önemli gelişmeler de vadediyor. 

Cardano geliştiricisi Input Output Global ve COTI tarafından geliştirilen bir stablecoin olan DJED, 31 Ocak 2023’te yayımlanan 1.1.1 sürümüyle ana ağda yayımlandı. Geliştirici ekip, 2023 yılı içerisinde DJED için daha fazla sürüm ve geliştirme geleceğini açıkladı.

Yayımlanması planlanan 1,2 sürümünde, ölçeklenebilirliğin artması amacıyla Vasil özelliklerinin kullanılması planlanıyor.

Bir diğer sürüm de Djed 1.3 olacak. Bu sürümde varlığın dinamik ücretler ve oranlar içerecek şekilde genişletilmesi planlanıyor. Ayrıca, büyük miktarda likidite sağlayacak olan bir yetkilendirme planı üzerinde de duruluyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri