Wrapped Bitcoin (wBTC) arzı, 27 Şubat’taki ikinci en büyük günlük yakma işleminin ardından Mayıs 2021’den bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Şu anda iflas etmiş olan kripto kredi şirketi Celsius‘a bağlı toplam 11.500 wBTC (260 milyon dolar) yakılarak büyüme oranı negatife çevrildi. Wrapped token’ın mevcut toplam arzı 164.396 wBTC olup aylık büyüme oranı ise yüzde – 7,39.

wBTC’nin günlük basım ve yakımı. Kaynak: Dune

wBTC, Bitcoin’in değerini yansıtan ve Bitcoin (BTC) fiyatı ile 1’e 1 oranında sabitlenmiş Ethereum tabanlı bir ERC-20 token’ı olarak karşımıza çıkıyor. Bitgo, wBTC’yi 2019 yılında blokzincir birlikte çalışabilirlik protokolü Ren ve çok zincirli likidite platformu Kyber ile birlikte geliştirdi. wBTC, ayrıca 30’dan fazla üyeden oluşan merkeziyetsiz otonom organizasyon wBTC DAO tarafından yönetiliyor.

Yatırımcılar genellikle BTC’yi, wBTC ile takas etmek istediklerinde bir yakma işlemi başlatır ve saklama kuruluşlarını uyarırlar. Bir yatırımcı gerçek BTC’yi Bitcoin blokzincirinde kilitli olan bir saklama adresine aktarır. Gerçek BTC’yi aldıktan sonra ise saklama adresi Ethereum’da eşdeğer miktarda wBTC basar.

Ne var ki bir ERC-20 token’ı olması, wBTC’nin transferini normal Bitcoin’den daha hızlı hale getirir, ancak wBTC’nin en önemli avantajı Ethereum cüzdanları, merkeziyetsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmeler dünyasına entegrasyonu olarak biliniyor.

Öte yandan, ayı piyasasının ve çok sayıda kripto bulaşmasının meydana gelmesiyle birlikte talep azalmaya başlamış durumda. Talebin azalmasının ilk işaretleri, birkaç kripto kredi kuruluşunun wBTC’lerini satmaya zorlayan Terra çöküşünden sonra geldi. Yayınlanan bir rapora göre Celsius Network, artan para çekme talebinin ortasında yaklaşık 9.000 wBTC’yi elinden çıkardı.

İlginizi çekebilir: Celsius Network’ün gerçek sermaye açığı 3 milyar dolar iddiası

Son olarak FTX çöküşünün neden olduğu piyasa bulaşıcılığı, wBTC’yi BTC’nin orijinal değerinden de düşürdü. Bu düşüş yalnızca yüzde 1,5 civarında olsa da, bu tür yapay token’ların değer aktarımı için uygun bir yöntem olup olmadığı konusunda ciddi endişelere yol açmış durumda.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri